Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy jedyną ofertę na budowę przystanków wiedeńskich. Miasto musi dołożyć

Dodano: 20.10.2022 | 13:54

Na zdjęciu: Plany drogowców zakładają budowę przystanków wiedeńskich na Gdańskiej przy Chodkiewicza. W rejonie tych uczęszczanych miejsc wymiany pasażerów dochodziło do potrąceń.

Fot. Szymon Makowski

Do ponownego, okrojonego przetargu na realizację dwóch przystanków wiedeńskich zgłosiła się – tak jak za pierwszym razem – tylko firma Affabre. By wybrać jej ofertę, miasto musi dołożyć 300 tysięcy złotych.

Do przetargu na budowę trzech przystanków wiedeńskich: dwóch na ulicy Gdańskiej i jednego na Jagiellońskiej przy kościele Klarysek zgłosiła się tylko jedna firma – Affabre. Bydgoskie przedsiębiorstwo oczekiwało jednak o milion złotych więcej, niż zakładali drogowcy. Ci postanowili zatem unieważnić postępowanie i rozpisać je ponownie, licząc na niższe oferty. Zamówienie zostało „okrojone” i dotyczyło tylko dwóch przystanków na Gdańskiej przy Chodkiewicza (przystanek na Jagiellońskiej przy Klaryskach został natomiast uwzględniony w ramach opcji).

Dziś (20 października) poznaliśmy – jak się okazało – jedyną propozycję cenową na realizację inwestycji. Do postępowania ponownie zgłosiło się Affabre, wyceniając budowę dwóch przystanków na 1,4 miliona złotych, a opcję na nieco ponad milion złotych. ZDMiKP zamierzał przeznaczyć na realizację podstawowego zamówienia 1,026 miliona złotych, zatem do wyboru Affabre konieczne będzie dołożenie ok. 300 tysięcy złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy basen na Miedzyniu oficjalnie otwarty. Po południu będzie dostępny dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments