Bydgoszcz
10C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 10 • L 10
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRada Osiedla Osowa Góra apeluje o zmiany w organizacji ruchu. „Zamknięcie Skośnej wywołało komunikacyjny armagedon”
16-11-2019_ remont, ulica Grunwaldzka Bydgoszcz - JS (23)
02.12.2019 | 20:59

Rada Osiedla Osowa Góra apeluje o zmiany w organizacji ruchu. „Zamknięcie Skośnej wywołało komunikacyjny armagedon”

Na zdjęciu: Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Fot. JS

Rada Osiedla Osowa Góra apeluje do prezydenta Rafała Bruskiego w sprawie wyznaczenia nowego objazdu remontowanej ulicy Skośnej. – Prosimy o wyznaczenie go ulicą Papuzią – zaznacza przewodniczący rady Radosław Ginther. Podkreśla on, że obecne natężenie ruchu na ulicach Przejście i Kruszyńskiej jest bardzo duże, a ciężki transport niszczy ich nawierzchnię.

We wtorek, 26 listopada wykonawca rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej – firma Budimex – zamknęła wlot ulicy Skośnej. Jak informował zarząd dróg, było to konieczne ze względu na dokończenie prac przy przebudowie ulicy oraz na nowym skrzyżowaniu. Sprecyzowano też, jak będzie wyglądał docelowy układ tego miejsca. – Wyjazd z ulicy Skośnej będzie możliwy dwoma pasami ruchu. Skrzyżowanie będzie wyposażone w sygnalizację świetlną zsynchronizowaną z innymi światłami na Osowej Górze – precyzowali drogowcy.

Zobacz również:

Zmiany na Grunwaldzkiej. Kiedy oddadzą do użytku obie jezdnie?

Na czas prac przy skrzyżowaniu Grunwaldzka/Skośna wytyczono objazd ulicami Przejście i Kruszyńską. W związku z tym służby drogowe uruchomiły sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Przejście – Jej program będzie uwzględniał różne natężenia zarówno w czasie szczytu porannego jak i popołudniowego – zapewniał 22 listopada zarząd dróg.

Przez ostatni tydzień mieszkańcy Osowej Góry skarżyli na korki, które powstały po zamknięciu Skośnej i skierowaniu ruchu na ulicę Kruszyńską. – Korek samochodów sięgał od skrzyżowania ulic Grunwaldzka/Przejście, aż do skrzyżowania ulic Kruszyńska/Indycza. Dramat. – relacjonowała w środę Rada Osiedla Osowa Góra. W związku z licznymi głosami o sporych utrudnieniach, dziś przewodniczący Rady Radosław Ginther skierował pismo do prezydenta Rafała Bruskiego (nota bene mieszkańca Osowej Góry) z prośbą o wytyczenie dodatkowego objazdu Skośnej.

Zamknięcie ulicy Skośnej w celach remontowych doprowadziło do armagedonu komunikacyjnego nie tylko na Osowej Górze, ale w całej zachodniej Bydgoszczy – pisze Ginther. Poprosił on Bruskiego o wyznaczenie objazdu przez ulicę Papuzią i dalej w ulicę Skośną. – Tymczasowy wjazd na Papuzią z Grunwaldzkiej prowadziłby przez miejsce, gdzie ma powstać droga rowerowa i chodnik, które na obecną chwilę nie są jeszcze gotowe. Takie rozwiązanie odciążyłoby bardzo ulice Przejście i Kruszyńską, które obecnie są strasznie niszczone przez bardzo ciężki transport – uzasadnia przewodniczący rady osiedla.

Ginther dodaje, że Kruszyńską poruszają się dzieci i młodzież – propozycja dodatkowego objazdu miałaby zwiększyć ich bezpieczeństwo. – Po tej stronie osiedla mamy trzy przedszkola (Sówka, Smerfuś i Hopla), a także zerówkę, SP nr 40 i LO nr 12 przy ZS nr 24 – wylicza społecznik z Osowej Góry. Co dalej z „bardzo pilną” prośbą rady osiedla? Została ona przekazana także do wiadomości ZDMiKP – i to do tej instytucji przekieruje ją prezydent miasta.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BohdanMarta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta

obecne władze i zarząd prawdopodobnie mają małą wiedzę jak sprawnie organizować ruch w dużym mieście, kto nadał władzę nad ludziom????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Bohdan
Gość
Bohdan

Faktycznie jest koszmar.

Powiązane treści