Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 16 • L 16
15C
Sob
14C
Nd
18C
Pon
16C
Wt
19C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRafał Bruski z nowym sojusznikiem. Prezydent zyskał poparcie na lewicy
Kampania prezydencka Rafała Bruskiego_SG (25)
14.08.2018 | 12:31

Rafał Bruski z nowym sojusznikiem. Prezydent zyskał poparcie na lewicy

Na zdjęciu: Koalicja Obywatelska potwierdziła poparcie dla Rafała Bruskiego w maju. Teraz dołącza do niej Inicjatywa Bydgoszcz.

Fot. SG

Przedstawiciele Inicjatywy Bydgoszcz mają znaleźć się na listach Koalicji Obywatelskiej – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl. To kolejne ugrupowanie po  Nowoczesnej, które w jesiennych wyborach poprze obecnego prezydenta miasta Rafała Bruskiego.

Rozmowy przedstawicieli Inicjatywy Bydgoszcz z otoczeniem prezydenta Bruskiego trwały od kilku tygodni. Wcześniej lewicowemu ugrupowaniu było bliżej do Sojuszu Lewicy Demokratycznej (negocjacje zostały zawieszone w maju po wypowiedzi Włodzimierza Czarzastego na temat Barbary Nowackiej), a następnie do Razem oraz Partii Zieloni, która wystartuje w wyborach do sejmiku. Wraz z tymi ostatnimi Inicjatywa urządzała w ostatnich miesiącach konferencje prasowe. Oba ugrupowania wspólnie apelowały do prezydenta Bruskiego o budowę przystanków wiedeńskich oraz pisały do władz miasta i województwa ws. zmian w ruchu kolejowym.  Teraz okazuje się jednak, że w październikowych wyborach Inicjatywa wystartuje w ramach Koalicji Obywatelskiej, czyli z Platformą Obywatelską i Nowoczesną, popierając kandydaturę Rafała Bruskiego.

Nasze ustalenia potwierdza Piotr Malich, bydgoski koordynator Inicjatywy. – Rzeczywiście trwają zaawansowane rozmowy. Znajdujemy wiele punktów stycznych w kwestiach programowych – mówi. Jego ugrupowanie zamierza przedstawić dwadzieścia projektów, które odpowiedzą na największe potrzeby bydgoszczan. – Pierwszy i być może największy z projektów ogłosimy niebawem – mówi Malich. Inicjatywa współpracowała już z prezydentem ws. obniżenia cen biletów. Wówczas udało się wypracować kompromis między planami urzędu a programem „Dzieciaki bez biletów”.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił datę wyborów, które odbędą się 21 października. Zgodnie z zapowiedzią tego dnia swojego kandydata na prezydenta przedstawił ruch Kukiz’15 – w rozmowie z nami start w wyborach potwierdził bydgoski lider ugrupowania Paweł Skutecki. W ten sposób dołączył do Bruskiego, Tomasza Latosa (PiS), Anny Mackiewicz (SLD Lewica Razem) i Marcina Sypniewskiego (własny komitet), którzy już wcześniej zapowiedzieli kandydowanie.


WSZYSTKO O KAMPANII W NASZYM SERWISIE –  WYBORY 2018 BYDGOSZCZPowiązane treści