Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRatusz potwierdza: Bydgoszcz weźmie udział w akcji Rowerowy Maj
20.02.2018 | 14:24

Ratusz potwierdza: Bydgoszcz weźmie udział w akcji Rowerowy Maj

W tym roku miasto włączy się w ogólnopolską akcje.

Na zdjęciu: Rowerowy Maj jest skierowany do placówek oświatowych.

Fot. archwium

Miasto Bydgoszcz weźmie udział w akcji Rowerowy Maj.

Akcja Rowerowy Maj miała swój początek w Gdańsku. Polega ona na trwającej przez miesiąc rywalizacji przedszkolaków, uczniów i pracowników placówek oświatowych. Każda z osób, która dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczniowie, klasy i szkoły otrzymują specjalnie przygotowane nagrody.

Sukces kampanii Rowerowy Maj w Gdańsku sprawił, że włączyły się do niej także inne miasta w Polsce. W poprzednim roku uczestnictwo w niej zadeklarowała także Bydgoszcz, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Urzędnicy tłumaczyli swoją decyzję brakiem środków finansowych na nagrody oraz niedostateczną liczbą osób, które mogłyby koordynować akcję. Szerzej o tej sprawie pisał społecznik Adam Dziura w naszej strefie blogowej.

W tym roku Bydgoszcz zamierza włączyć się w Rowerowy Maj. Jak informowaliśmy na początku roku, miasto wyraziło wstępny akces do projektu. W styczniu przedstawiciel ratusza udał się do Gdańska, by wziąć udział w spotkaniu organizacyjnym. Po nim zapadła decyzja, by dołączyć do akcji.

– Uważamy, że kampania Rowerowy Maj to bardzo ciekawy pomysł na promocję komunikacji rowerowej i aktywnego trybu życia wśród dzieci, rodziców, pracowników szkół i przedszkoli dlatego niedawno zdecydowaliśmy się podpisać umowę i obecnie czekamy na zwrot z podpisami ze strony koordynatora projektu – przekazało nam biuro obsługi mediów urzędu miasta.

Ratusz przekazał, że na początku miesiąca idea kampanii została zaprezentowana dyrektorom bydgoskich szkół podstawowych podczas spotkania w SP nr 9. Przedstawiono na nim główne założenia projektu, jego przebieg oraz zasady uczestnictwa. Szkoły otrzymały także list z zaproszeniem do udziału w kampanii. Urząd miasta czeka teraz na odpowiedź ze strony placówek oświatowych.

Rowerowy Maj ma niejako wypełnić lukę po European Cycling Challenge. Organizatorzy rywalizacji rowerowej poinformowali w listopadzie, że nie będzie ona kontynuowana.


CZYTAJ WIĘCEJ: Koniec European Cycling Challenge. W 2018 roku rywalizacja już się nie odbędzie


Przy okazji zapytaliśmy urząd o kwestie stojaków rowerowych. W ubiegłym roku ogłoszone zostały konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogli wyrazić opinie na temat ich lokalizacji. Ratusz informuje, że aktualnie trwa analiza miejsc pod przyszłe stojaki. Po weryfikacji ankiet rozdysponowano 426 stojaków, a pozostałe lokalizacje zostały poddane pod konsultacje z członkami Zespołu ds. polityki rowerowej.


Powiązane treści