Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rekordowo niskie bezrobocie w Bydgoszczy. Tak dobrze nie było od lat 90.

Dodano: 10.05.2019 | 10:54

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. archiwum

Powiatowy Urząd Pracy przedstawił dane dotyczące liczby osób pozostających bez pracy w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim. Stopa bezrobocia za kwiecień wyniosła zaledwie 3,5%. To rekordowo niski wynik.

W zeszłym roku pod koniec kwietnia bezrobocie w Bydgoszczy wynosiło 4 proc. Jak podkreśla urząd miasta, już wtedy był to bardzo niski wynik. Jednak statystyki za kwiecień okazały się być jeszcze lepsze – według danych PUP szacunkowa stopa bezrobocia na koniec kwietnia osiągnęła 3,5%. Pod koniec kwietnia liczba zarejestrowanych bezrobotnych mieszkańców Bydgoszczy wyniosła 5927 osób. W porównaniu do poprzedniego miesiąca oznacza to spadek o 135 osób, a w porównaniu do kwietnia 2018 – spadek o 512 osób.

Jest to najniższy od początku lat dziewięćdziesiątych poziom bezrobocia zanotowany w naszym mieście.

Co stoi za tak dobrym wynikiem? Ratusz przekonuje, że spadek bezrobocia to zasługa rozwoju Bydgoskiego Parku Przemysłowo–Technologicznego czy napływ nowych inwestorów – Ten wynik mobilizuje też do dalszej pracy. W Bydgoszczy realizowane są kolejne duże inwestycje, m.in. firm, które wdrażają nowoczesne rozwiązania technologiczne. W ślad za nimi powstają coraz bardziej atrakcyjne miejsca pracy dla bydgoszczan – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Od początku roku pracodawcy zgłosili do PUP ponad siedem tysięcy wolnych miejsc pracy. Warto jednak dodać, że ich rzeczywista ilość jest zdecydowanie większa. Coraz mniej osób rejestruje się także jako osoby bezrobotne – w okresie od stycznia do kwietnia w PUP zarejestrowało się 3228 osób, czyli o ponad 560 mniej niż w analogicznym okresie rok temu.

Lokalny rynek pracy to nie tylko miasto Bydgoszcz; podobnie wygląda sytuacja w okolicznych gminach. Na koniec kwietnia w PUP było zarejestrowanych 2258 bezrobotnych mieszkańców powiatu bydgoskiego, czyli o 181 mniej niż w poprzednim miesiącu.

Bezrobocie w liczbach:
w Bydgoszczy – 3,5%
w powiecie bydgoskim – 5,3%
w woj. kujawsko – pomorskim – 8,4%
w Polsce – 5,6%
0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
5 lat temu

A place ma najniższym poziomie w Polsce