Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowa hala Waimei otwarta. Niebawem powstaną kolejne
08.05.2019 | 18:00

Nowa hala Waimei otwarta. Niebawem powstaną kolejne

Na zdjęciu: Uroczystego otwarcia nowej hali Waimea Logistic Park Bydgoszcz dokonali przedstawiciele inwestora, władz miasta i dawny właściciel terenu.

Fot. Szymon Fiałkowski

W środę, 8 maja oficjalnie otwarto nową halę Waimea Logistic Park. Nowoczesna przestrzeń magazynowo-produkcyjna powstaje przy ulicy Mokrej i Chemicznej – już teraz o tym obszarze mówi się, że to drugi Park Przemysłowy. Dalszy rozwój parku Waimei zapewnią budowana hala C oraz nowy projekt Małych Magazynów, którego realizacja ruszy w czerwcu.

Waimea Logistic Park to kompleks, w ramach którego łącznie powstanie sześć hal o łącznej powierzchni 90 tysięcy mkw. Obecnie użytkowana jest hala A (typu Small Business Unit), w której powierzchnie wynajęły takie spółki jak RTV EURO AGD, SIG, Decor-Poland, BKT Elektornik, Boruta Zachem czy Tademax. 8 maja uroczyście otwarto nową halę, oznaczaną symbolem F. Na jej terenie swój terminal dystrybucyjny uruchomił czołowy polski operator logistyczny – PEKAES. Zajmuje on 5000 mkw. powierzchni hali. W obiekcie oprócz części magazynowej wyposażonej w ponad 30 doków załadunkowych, zaprojektowano nowoczesną strefę socjalno-biurową, dokąd przeniesiono bydgoski oddział PEKAES. Poza PEKAESem, najemcą hali F jest też firma DTS Transport.

Zobacz również:

Nowa inwestycja Waimei w Bydgoszczy. Pierwsza taka hala w Polsce

W uroczystym otwarciu hali Fwzięli udział przedstawiciele władz miejskich. Zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel zauważył, że Waimea w swoich działaniach zarówno reaguje na potrzeby lokalnego rynku, jak i kształtuje nowe, co pozwala na przyciągniecie do miasta nowych inwestorów. Przypomniał też, że nadzieje na dalszy rozwój branży magazynowej w Bydgoszczy wiążą się z budową dróg ekspresowych S5 i S10. – Chciałbym życzyć pracownikom Waimei dużo pracy, bo to będzie świadczyło o naszym wspólnym rozwoju – spuentował Sztybel.

Dyrektor Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska podkreśliła, że jeszcze do niedawna potencjał terenów przy Chemicznej i Mokrej nie był dostrzegany. Widział go jednak prezes Andrzej Rosiński i inni pracownicy Waimei, dzięki którym na terenach dawnego ogrodnictwa powstają hale magazynowe. Sam Rosiński podziękował miastu za wsparcie i zachwalał konstrukcje nowej hali. – Posiada ona 38 miejsc do ładowania ciężarówek, wyposażonych w nową generację bram – mówił prezes Waimei.

Koszt całego parku to około 200 milionów złotych

– podkreślił Rosiński.

Aktualnie Waimea Logistic Park Bydgoszcz rozbudowuje się o halę B – niedługo ma też rozpocząć się budowa hali C, której najemcą będzie niemiecka spółka z branży e-commerce. Niedawno Waimea ogłosiła też plan realizacji Małych Magazynów – nowego obiektu o powierzchni blisko 12 tysięcy mkw. Obiekt powstanie po drugiej stronie ulicy Mokrej i Chemicznej, który będzie przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw. Budowa pierwszej w Polsce hali Małych Magazynów rozpocznie się w czerwcu. Według prezesa Waimei jej zakończenia można spodziewać się w styczniu 2020 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści