Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Odnowiono kolejny bydgoski budynek. Tym razem znajduje się on na Bocianowie

Dodano: 02.03.2023 | 11:59

Na zdjęciu: Odnowiono jeden z budynków na Bocianowie.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Odnowiony został kolejny budynek w Bydgoszczy. Znajduje się on na Bocianowie.

Wyremontowana została kamienica znajdująca się przy ul. Hetmańskiej 5. Powstała ona na przełomie XIX i XX wieku. Składa się z dwóch kondygnacji i dwóch części o zróżnicowanej wysokości. W wyższej, zachodniej części znajduje się przejazd bramny z bogato zdobioną stolarką. Elewacja posiada popielatą kolorystykę i gzymsy rozdzielające kondygnacje.

W ubiegłym roku remont przeszła kamienica znajdująca się na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i ul. Pomorskiej. Przy renowacji wykorzystano fundusze z Bydgoskiego Programu Ochrony Zabytków. Parter budynku podkreśla boniowanie, a cała elewacja jest ozdobiona naczółkami, gzymsami, konsolami i płycinami wypełnionymi płaskorzeźbą.

W poprzednich latach odnowiona została również kamienica znajdująca się przy skrzyżowaniu z ul. Sowińskiego. Wyremontowane zostały też chodniki wzdłuż ul. Hetmańskiej, a na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Sienkiewicza zainstalowano nowe oświetlenie i dosadzono drzewa. W tym roku planowane jest wyznaczenie rowerowego kontrapasa na ul. Hetmańskiej i uporządkowanie parkowania.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments