Bydgoszcz
-12C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H -12 • L -13
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRewolucja w Polonii Bydgoszcz. Nowy trener i zmiany we władzach klubu
2-11-2019_ piłka nożna, klasa okręgowa, grupa I_ KP Polonia Bydgoszcz - Cyklon Kończewice - SF (7)
09.06.2020 | 09:32

Rewolucja w Polonii Bydgoszcz. Nowy trener i zmiany we władzach klubu

Na zdjęciu:

Fot.

Jak dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL, latem dojdzie do dużych zmian w Polonii Bydgoszcz. W minionym sezonie klub nie zdołał wywalczyć awansu do IV ligi.

Piłkarze Polonii zakończonego już sezonu 2019/2020 nie zaliczą do udanych. Jako faworyt rozgrywek klasy okręgowej długo zajmowali pozycję lidera, ale w ostatnich dwóch kolejkach rundy jesiennej stracili punkty, przez co wyprzedziły ich zespoły Startu Pruszcz i Wdy Świecie. Wiosną rozgrywek nie wznowiono i w rezultacie Polonia została z niczym.

Początkowo wydawało się, że lato w Polonii przebiegnie spokojnie. Tymczasem w ostatnich dniach zaczęły pojawiać się informacje o dużych zmianach na Sportowej. Klubem piłkarskim ma kierować prof. Maciej Świątkowski. On sam na razie nie chce potwierdzać tych informacji – nowy zarząd ma zostać ukonstytuowany do końca czerwca.

Obecny radny Bydgoszczy od wielu lat pomaga klubowi. Jak zapowiada, w sezonie 2020/2021 Polonia wcale nie będzie starała się awansować za wszelką cenę. – Trzeba budować zespół z myślą o przyszłości, a nie stawiać trenera i zawodników pod ścianą, tym bardziej, że to są amatorzy. Zobaczymy, jak to wszystko się poukłada – mówi Świątkowski, dodając, że klub zamierza przedstawić szczegóły plan funkcjonowania. – Chcielibyśmy prowadzić piłkę w Polonii opartą o wiedzę i fakty, a nie o odczucia.
Wkrótce klub ma ogłosić nazwisko nowego trenera zespołu. Jak wynika z informacji MetropoliaBydgoska.pl, zostanie nim Michał Stolarski. 34-letni szkoleniowiec jest obecnie asystentem trenera juniorów młodszych w akademii Chemika Bydgoszcz. Od kilku lat angażuje się także w projekt Brazilian Soccer Schools. Wcześniej grał w Polonii, a także między innymi w Gwieździe Bydgoszcz. Na stanowisku zastąpi Dariusza Porbesa.

Ponadto, jak ustaliliśmy, ważną rolę w nowym rozdaniu ma odgrywać Zbigniew Stefaniak, który był trenerem Polonii już 17 lat temu. Później prowadził m.in. Victorię Koronowo i Unię Solec Kujawski, a ostatnio pracował jako koordynator w Akademii Młodych Orłów w województwie kujawsko-pomorskim. W kwietniu Polski Związek Piłki Nożnej postanowił jednak zakończyć projekt skierowany do młodych piłkarzy.

Z dotychczasowym prezesem Polonii Marcinem Matysiakiem nie udało nam się dziś ani w ubiegłym tygodniu porozmawiać.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści