Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaRodzice uczniów gimnazjum na Londynku nie zgadzają się z planem ratusza. „Chcemy nowej szkoły”
10.03.2017 | 12:51

Rodzice uczniów gimnazjum na Londynku nie zgadzają się z planem ratusza. „Chcemy nowej szkoły”

Ich zdanie popiera kilkaset osób.

Na zdjęciu: Budynek Gimnazjum nr 24 w Bydgosszczy

Fot. Sebastian Torzewski

Gimnazjum nr 24 zostanie włączone w Szkołę Podstawową nr 37 – taki zapis znajduje się w projekcie nowej sieci szkół w Bydgoszczy. Rodzice uczniów z likwidowanej placówki nie zgadzają się z tym planem. 

CZYTAJ TEŻ: Reforma edukacji w Bydgoszczy. Radni przegłosowali projekt nowej sieci szkół

Ustawa intencyjna dotycząca sieci placówek oświaty została zaakceptowana podczas sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Kujawsko-pomorski kurator oświaty zatwierdził już projekt przygotowany przez urząd miasta. Ostateczna ustawa ma zostać przegłosowana w przyszłym tygodniu. Jednak radny Stefan Pastuszewski twierdzi, że gmina może w każdym momencie utworzyć nową szkołę.

Właśnie tego chcieliby rodzice uczniów gimnazjum przy ulicy Kościuszki. Osoby broniące szkoły widzieliby tam nową podstawówkę lub szkołę branżową. W placówce obecnie uczy się 120 osób, które chętnie korzystają z orlika znajdującego się przy szkole. Władze miasta zapewniają, że ten teren, jak i cały budynek będzie nadal wykorzystywany przez dzieci i młodzież. Obszarem zarządzać ma dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury nr 4. Pracownicy ośrodka mają organizować popołudniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży z bydgoskiego Londynka i okolicy.

Władze Bydgoszczy zapewniają również, że w tym rejonie nie mieszka tyle dzieci, by była potrzeba tworzenia nowej placówki. Jednak rodzice podkreślają, że chodzi tu również o wartość sentymentalną tego miejsca. Zebrali już 325 podpisów przeciw likwidacji szkoły. Ich działania popiera m.in. Rada Osiedla Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto oraz córka pisarza Jerzego Sulimy-Kamińskiego, będącego patronem szkoły.


Powiązane treści