Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeRolnicy ponownie zablokowali centrum Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]
20.02.2024 | 22:38

Rolnicy ponownie zablokowali centrum Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcia:

Rolnicy we wtorek (20 lutego) znów zablokowali centrum Bydgoszczy. Protesty mogą potrwać do końca tygodnia. 

Protesty objęły dzisiaj nie tylko Bydgoszcz, ale także – jak mówili organizatorzy – także blisko czterdzieści innych lokalizacji w całym województwie kujawsko-pomorskim. W samej Bydgoszczy, protest rotacyjnie może potrwać nawet tydzień (zezwolenie wydane przez służby obowiązuje bowiem do 27 lutego), jednak według naszych źródeł, wiele może zmienić się jeszcze w tym tygodniu. Jak udało nam się dowiedzieć, w czwartek ma do regionu przyjechać wiceminister rolnictwa Adam Nowak (ma spotkać się z dziennikarzami na briefingu w Żninie, niewykluczone, że także z protestującymi).

A protestujący rolnicy ponownie domagali się tego, aby przyjechał do nich minister rolnictwa Czesław Siekierski. Ten jednak nie pojawił się w Bydgoszczy, bo – jak tłumaczył potem wojewoda Michał Sztybel – dostał wręcz zakaz uczestnictwa w takich spotkaniach, a ponadto przygotowuje się do zaplanowanego na początek przyszłego tygodnia spotkania ministrów rolnictwa państw Unii Europejskiej. Warto też wspomnieć, że w tym samym czasie, co protesty, odbywało się posiedzenie rządu, a od jutra do piątku trwać będzie trzydniowe posiedzenie sejmu.

Wojewoda wraz ze swoim zastępcą zaprosił delegacje protestujących do urzędu na spotkanie, to trwało kilkadziesiąt minut, a po jego zakończeniu rolnicy ocenili rozmowy z Michałem Sztyblem jako pozytywne. Sam Sztybel na swoim profilu w serwisie X (dawniej Twitter) wprost napisał: – To był dzień bardzo trudnych rozmów. 

Dodajmy też, że we wtorkowym proteście rolników wspierali także m.in. myśliwi, pszczelarze czy transportowcy.

 

Jeszcze wieczorem (stan na godz. 21:35) wciąż zablokowana była droga ekspresowa S5 na odcinkach między węzłami Maksymilianowo – Bydgoszcz Południe oraz Rynarzewo – Bydgoszcz Błonie (ruch pojazdów został przekierowany na drogi serwisowe). Rolnicy o tej samej porze blokowali także ruch pojazdów na autostradzie A1 na węzłach Lubicz, Turzno i Lisewo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
1 miesiąc temu

W czym zawinili zwykli mieszkańcy, że rolnicy ich gnębią blokując miasto i drogi dojazdowe? W czym zjawili umierający więzieni karetkami drogą ekspresową, których się nie przepuszcza?

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Panie i panowie ze wsi; jeśli wam się wydaje, że wasze kmiotkowe protesty przysporzą wam sympatii wśród polskich mieszczuchów to się grubo mylicie. Dla nas jesteście leniami. Nie potraficie nawet dokładnie przeczytać unijnych dokumentów, aby wreszcie pojąć o co w tym wszystkim chodzi. Wam się nadal wydaje, że obecny rząd jest coś temu winien..? Że winna temu jest Ukraina..? Że winna jest UE..? Poszperajcie dobrze w swoich gminnych papierzyskach to się dokopiecie danych o PRAWDZIWIE winnych – tych złodziejach z firm powiązanych z PiS-em, którzy od marca 2022 kombinowali na potęgę. A dla was jak zwykle winny jest Tusk. No… Czytaj więcej »

Bylo
Bylo
1 miesiąc temu

Gonić gnojów z miasta ! W dupie mam ich protest . A czego brakuje milionerom rolnikom z Niewieścina ?

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Jeszcze coś na otrzeźwienie polskich rozpalonych głów, choć prawdę mówiąc już w to nie wierzę, to niewykonalne. Jeżeli do waszych chłopskich głów chociaż część poniższego tekstu jakoś dotrze, to… załamcie ręce, albo zakasajcie rękawy! Poniższa rozmowa to historyczny AUTENTYK!!!!!! Oto fragment rozmowy między Carycą Katarzyną II a Nikitą Paninem (ministrem spraw zagranicznych Rosji), w której wyjawiła w jaki sposób zamierza unicestwić Polskę i wymazać ją z mapy Europy: Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha. Jedne można podbić i przesiedlić w celu zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku – to małe narody, plemiona. Z innych… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Brawo kibic. Moim zdaniem jest już za późno.

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Tak Paweł, jest już za późno, bowiem ten proces zaszedł już tak daleko, że z jego kontynuacji nie ma już odwrotu.
Tego żaden warchoł na traktorze za 1,5 mln złotych nigdy nie zrozumie.
I co gorsza, ten proces jest niezwykle skuteczny. Pewien mądry Anglik dodał do tego, że jeśli chce się Polskę zagarnąć, to…. Broń Boże jej nie podbijać!!! Po prostu dać jej wolność i… cierpliwie czekać.
Dokładnie w taki sam sposób zniknął język irlandzki. Prawie żaden Irlandczyk go nie zna.