Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycje w regionieRozbudowa szpitala w regionie! Trwają zaawansowane prace [ZDJĘCIA]
22.06.2023 | 11:00

Rozbudowa szpitala w regionie! Trwają zaawansowane prace [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski

Trwa rozbudowa szpitala w regionie. Wykonywane są prace nad trzecią kondygnacją.

Trwa rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Popiełuszki we Włocławku. Obecnie powstaje nowoczesny i funkcjonalny budynek główny, który stoi w miejscu wyburzonego jednego z istniejących pawilonów. Będzie on sercem placówki.

Na parterze znajdzie się szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdzie się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro ma zaplanowaną przestrzeń dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Blok operacyjny złożony z siedmiu sal zabiegowych znajdzie się na trzecim piętrze. Obok nich będzie funkcjonować oddział neurochirurgiczny. Ostatnie czwarte piętro będzie przestrzenią na tzw. przestrzeń techniczną zawierającą m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Na dachu budynku znajdzie się platforma z lądowiskiem dla śmigłowców, natomiast w przyziemiu – apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja.

Ta lecznica jest bardzo ważna dla mieszkańców tej części regionu. Nowe wyposażenie i nowoczesna aparatura w połączeniu z kompetentnym personelem medycznym są gwarancją usług medycznych na europejskim poziomie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Obiekt ma wielkość ok. 100 tys. metrów sześciennych, a powierzchnia użytkowa 20 tys. metrów kwadratowych. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Pas Project, a jego autorką jest Małgorzata Golenko.

W części zabiegowej zakończono prace związane z wykonaniem kanalizacji podposadzkowej, ze zbrojeniem i zalaniem płyty fundamentowej oraz ze zbrojeniem i wykonaniem ścian, stropów i słupów na pierwszym i drugim poziomie budynku.

Wykonawcą jest polska firma Budimex, która została wyłoniona w przetargu. Firma wykonuje prace związane z m.in. ułożeniem kanalizacji i sieci cieplnej.  Dostarczono i zamontowano stacje transformatorowe. Zakończono też prace związane z wpięciem docelowego zasilania elektroenergetycznego. Obecnie wykonywane są prace na trzeciej kondygnacji budynku.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments