Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRozgrywki młodzieżowe w regionie kontynuowane. IV-ligowcy dostaną specjalne dokumenty
19.03.2021 | 14:05

Rozgrywki młodzieżowe w regionie kontynuowane. IV-ligowcy dostaną specjalne dokumenty

Na zdjęciu: Piłkarze Zawiszy jeszcze w piątek zagrają ze Startem Pruszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej przedstawił decyzję dot. kontynuowania rozgrywek młodzieżowych w regionie. Zapowiedział też przygotowanie specjalnych dokumentów, które umożliwią grę w IV lidze.

W środowym komunikacie KPZPN zabrakło informacji na temat rozgrywek młodzieżowych. Przypomnijmy, że na przykład zimą obostrzenia pozwalały na treningi zawodowych sportowców i wykluczały amatorów, a jednocześnie dopuszczały prowadzenie zajęć dla grup młodzieżowych. W piątek regionalny związek odpowiedział na liczne pytania o możliwość kontynuacji zmagań młodych piłkarzy i piłkarek w obliczu ogłoszonych w środę obostrzeń.

Zdaniem przedstawicieli KPZPN „z tekstu wystąpienia Ministra Zdrowia wynika, iż wprowadzone zostaną ponownie obostrzenia obowiązujące wcześniej w miesiącu styczniu i lutym. W ocenie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dozwolone jest rozgrywanie meczów przez drużyny zawodowe, zawodników posiadających stypendia i drużyny młodzieżowe.”.

Dlatego też w najbliższy weekend spotkania w ligach młodzieżowych mają odbywać się zgodnie z planem. Związek zastrzega jednak, że jeśli szczegóły obostrzeń wprowadzonych przez rząd wykluczą taką możliwość, to mecze zostaną odwołane.  – „Ostateczna decyzja co do możliwości rozgrywania meczów w kategoriach młodzieżowych należy każdorazowo do klubu jako organizatora zawodów” – zaznacza KPZPN.

Zawieszone zostały m.in. rozgrywki IV ligi, choć występują w niej także kluby, które są związane kontraktami bądź innymi umowami z piłkarzami, co zimą umożliwiało treningi. Jak zapowiada związek, w poniedziałek IV-ligowcy mają otrzymać pocztą elektroniczną propozycję dokumentów, które po spełnieniu zawartych w nich warunków umożliwią rozgrywanie spotkań na tym szczeblu rozgrywkowym. W podobny sposób postąpiono już chociażby na Warmii i Mazurach, gdzie w najbliższy weekend zostanie zainaugurowana runda wiosenna w IV lidze. W Kujawsko-Pomorskiem dwa mecze IV ligi odbędą się w piątek – Zawisza podejmie Start Pruszcz, a KS Brzoza – Wdę Świecie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści