Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 15 • L 14
15C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRozpoczął się sezon zimowy na bydgoskim lotnisku. Na Ukrainę nie polecimy
lotnisko Bydgoszcz
26.10.2020 | 14:36

Rozpoczął się sezon zimowy na bydgoskim lotnisku. Na Ukrainę nie polecimy

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W okresie zimowym w ofercie bydgoskiego lotniska są między innymi loty do Warszawy, Londynu (na lotniska Stansted i Luton) oraz do Birmingham.

Fot. Szymon Fiałkowski

W niedzielę zaczęła obowiązywać zimowa siatka połączeń w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. W ofercie są cztery kierunki realizowane przez Ryanaira i loty do Warszawy wykonywane przez LOT. Irlandczycy nie przywrócili za to połączenia na kijowskie lotnisko Boryspol.

W połowie października rzecznik PLB Daniel Mackiewicz przyznawał, że w związku z epidemią sytuacja z połączeniami oferowanymi w Bydgoszczy jest dynamiczna. Powodem takiej ostrożności była między innymi wprowadzona na początku obecnego miesiąca obowiązkowa, dwutygodniowa kwarantanna dla osób podróżujących z Polski do Wielkiej Brytanii. Mackiewicz nie ukrywał, że wpływa ona na liczbę osób kupujących bilety na loty na Wyspy.

Dziś już wiemy, że siatka zimowych połączeń uległa modyfikacjom w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi. Ryanair nie umożliwi w okresie listopad – marzec lotów z Bydgoszczy do Kijowa. Nie oznacza to jednak, że irlandzkie linie zrezygnowały z tego kierunku. Do stolicy Ukrainy będzie można bowiem udać się między innymi z poznańskiej Ławicy. Nadal pięć (a nie sześć, jak planowano) razy w tygodniu będą realizowane połączenia na podlondyńskie lotnisko Stansted (poniedziałek, środa, piątek, sobota, niedziela). Zainteresowani podróżą do Londynu mogą skorzystać także z dwóch lotów do Luton (piątek i niedziela).

Zimą Ryanair umożliwi również podróże do Dublina oraz Birmingham. W obu przypadkach przewidziano dwie rotacje. W przypadku stolicy Irlandii – w czwartki oraz niedziele, w przypadku angielskiego miasta – we wtorki i soboty. Dopiero na wiosnę mają z kolei wrócić połączenia do Edynburga. W systemie rezerwacyjnym przewoźnika można kupować bilety na loty od 28 marca. Na ten sam okres awizowany jest powrót do Bydgoszczy samolotów Lufthansy latających do Frankfurtu.

Połączenie z Warszawą w okresie zimowym nadal będzie realizował LOT. W tygodniu dostępnych będzie pięć lotów. Z Bydgoszczy będą one realizowane od poniedziałku do czwartku oraz w soboty o 5:40. W przeciwnym kierunku – późnym wieczorem od poniedziałku do środy, a także w piątki i niedziele.

Komentując aktualną sytuację w PLB, jego prezes Tomasz Moraczewski przekonuje, że „przewoźnicy jak co roku optymalizują siatkę połączeń, biorąc pod uwagę zmniejszające się tendencje do podróży”. – W okresie od listopada do marca rzadziej latamy w celach turystycznych czy biznesowych – twierdzi Moraczewski. Jego zdaniem, sytuację dodatkowo skomplikowała epidemia koronawirusa.

Od momentu przywrócenia lotów z Bydgoszczy z jego usług (w okresie lipiec – wrzesień) skorzystały niespełna 43 tysiące osób.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści