[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Ruszyła rozgrzewka przed wrześniową rywalizacją w ramach Rowerowej Stolicy Polski

Dodano: 04.06.2020 | 12:49

Na zdjęciu: Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoski ratusz zachęca do udziału w oficjalnym treningu miast przed wrześniową rywalizacją o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rozgrzewka ruszyła 1 czerwca i potrwa do połowy sierpnia.

Jak informowaliśmy pod koniec marca, z uwagi na panujący stan epidemii bydgoski ratusz przełożył termin kolejnej edycji rywalizacji w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. Po udanej, ubiegłorocznej edycji organizatorzy rywalizacji zapowiadali, że jej kolejna odsłona ruszy już w maju. – Niestety przez koronawirusa było to niemożliwe, gdyż obowiązywały bardzo duże ograniczenia w przemieszczaniu się – nie było możliwości robienia przejazdów i wspólnych spotkań – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Łukasz Krupa, szef biura promocji miasta. Rowerowa Stolica Polski wróciła zatem do pierwotnego terminu i odbędzie się we wrześniu.

Ruszyła rozgrzewka przed wrześniową rywalizacją w ramach Rowerowej Stolicy Polski

Zobacz również:

MWiK deklaruje: Oczyścimy stawy na Osowej Górze

Jak podkreślił Krupa, w tegorocznej edycji ma wystartować ponad 40 miast prezydenckich – 30 z nich potwierdziło już swój udział. – My startujemy ponownie jako Metropolia Bydgoszcz, czyli wspólnie ze wszystkimi gminami należącymi do stowarzyszenia – zakomunikował. Jednak już od 1 czerwca wszyscy chętni mogą brać udział w nowym projekcie – rowerowym treningu miast.

By wziąć udział w treningu miast, należy – podobnie jak podczas rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski – pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski i wybrać swoje miejsce zamieszkania. „Kręcenie kilometrów” potrwa do 16 sierpnia – będą się one sumować dla wskazanego miasta.

W treningu bierze udział 28 miast plus grupa nazwana „reszta świata”, skupiająca uczestników z wszystkich innych miejscowości. Część z miast weźmie bowiem udział w rywalizacji, ale odpuszcza trening – poinformował Tomasz Dobrowolski z biura promocji miasta. Rozgrzewka przed właściwą akcją została zorganizowana dla zaktywizowania rowerzystów i była odpowiedzią na głosy z ich strony. Warto dodać, że w treningu nie obowiązuje przelicznik kilometrów na liczbę mieszkańców. – Jest on formą zabawy, rekreacji i promocji – dodał Dobrowolski. Warto podkreślić, że każda osoba, która weźmie udział w treningu automatycznie będzie brała udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

My jako środowiska rowerowe przyłączamy się do tej akcji, ponieważ promuje ona ruch rowerowy i trafia do wszystkich użytkowników dwóch kółek. Aplikacja pokazuje też, gdzie jeżdżą rowerzyści – chwalił inicjatywę przedstawiciel Bydgoskiej Masy Krytycznej i radny miasta Wojciech Bulanda.

We wrześniu odbędzie się także międzyszkolna rywalizacja uczniów korzystających z dwóch kółek. Jak tłumaczył Krupa, będzie to namiastka inicjowanej przez miasto Gdańsk akcji Rowerowy Maj, która ze względu na stan epidemii nie odbyła się. Rywalizacja szkół będzie także odbywać się za pośrednictwem aplikacji Rowerowa Stolica Polski, która na ten czas zyska nowe funkcjonalności.

Ruszyła rozgrzewka przed wrześniową rywalizacją w ramach Rowerowej Stolicy Polski
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments