Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISMS-owe informowanie o zagrożeniach w Inowrocławiu
13.05.2016 | 12:52

SMS-owe informowanie o zagrożeniach w Inowrocławiu

Mieszkańcy Inowrocławia dołączyli do grona osób, które mogą korzystać z takiej możliwości.

Na zdjęciu: Z systemu korzystać mogą wszyscy posiadacze telefonów komórkowych.

Fot. wolny dostęp

W Inowrocławiu od kilku dni działa Mobilny System Informacji SISMS umożliwiający informowanie mieszkańców poprzez SMS o zbliżającym się zagrożeniu. Z tej opcji już od pewnego czasu mogą korzystać bydgoszczanie. Co muszą zrobić inowrocławiania, by dostawać takie wiadomości?

System skonfigurowany z Wojewódzkim Regionalnym Systemem Ostrzegania przeznaczony jest dla posiadaczy smartfonów. Zarejestrowane w nim osoby będą otrzymywać SMS-y ostrzegające przed nieoczekiwanym niebezpieczeństwem, nagłym zdarzeniem. Nie zabraknie również wiadomości informujących o wydarzeniach sportowych i kulturalnych. – Pragniemy też zapraszać na wydarzenia sportowe i kulturalne, bo wciąż jest grupa inowrocławian, którzy narzekają, że o niektórych imprezach dowiadują się zbyt późno – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza.

Zasady rejestracji są proste. Na samym początku trzeba wysłać SMS-a na numer telefonu 661 000 112. Jego treść jest różna w zależności od tego, jakie informacje chce się otrzymywać:

  • informacje miejskie: Tak.cin011
  • wydarzenia kulturalne i sportowe: Tak.cin012
  • gospodarka komunalna: Tak.cin013

Po wysłaniu SMS-a, otrzyma się odpowiedź z prośbą o zapoznanie się z regulaminem i odesłaniem wiadomości o treści ZGODA. Po chwili otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem o dołączeniu do grupy osób korzystających z systemu.

Za pierwsze SMS-y trzeba zapłacić zgodnie z taryfą operatora. Późniejsze korzystanie z systemu jest bezpłatne. Miasto za uruchomienie systemu zapłaciło 6 tys. zł., a jego miesięczna obsługa wyniesie ponad 300 zł.


Podobne wpisy

Powiązane treści