Specjalny przejazd pociągu na trasie Bydgoszcz – Szubin [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Szymon Fiałkowski
Specjalne turystyczne pociągi pasażerskie wyruszyły w trakcie minionego weekendu na kolejowe szlaki w północnej Polsce. Tak było także w niedzielę (21 czerwca) na Kujawach i Pomorzu.
Jeden z takich składów – pociąg Pelikan prowadzony lokomotywą spalinową w niedzielne popołudnie przejechał trasę z dworca Bydgoszcz Główna do Szubina. Pociągi zestawiono z wagonów pasażerskich I klasy z lat 70. i 80. XX wieku oraz III klasy z lat 20. i 30. XX wieku.
Pociąg przyjechał na dworzec w Szubinie tuż po godzinie 16:30 i po ok. 20 minutach postoju i oczekiwania wyruszył w podróż powrotną do Bydgoszczy. Miłośników kolei, którzy pojawili się przy Dworcowej w Szubinie nie odstraszyła nawet potężna ulewa, która pojawiła się na kilkadziesiąt minut przed przyjazdem pociągu.
Organizatorem przejazdu była Turystyka Kolejowa TurKol.pl.
Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.
Czekamy az na stale wroca przewozy na linie 356. W sasiednim wojewodztwie wielkopolskim reaktywacja linii 356 okazala sie wielkim sukcesem.
Piękne zdjęcia.
Linia do Kcyni to marzenie wielu mieszkańców i miłośników kolei w województwie bydgoskim. Niestety nie w województwie kujawsko- pomorskiem. Wielkopolska miała łatwiej bo nie posiadają Torunia w dwumieście:). Czy ktoś sobie wyobraża aby Gniezno narzucało Poznaniowi jakie inwestycje ma realizować i dlaczego tylko w jego okolicy? A może Gdynia i Sopot określą priorytety dla Gdańska??:)
Do póki mamy takie województwo, dopóty wschód rządzi regionem:)
Trzymam kciuki jednak za rozwój kolei w naszej części regionu…