Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaStartuje budowa dróg dla rowerów wzdłuż Kruszwickiej
KRUSZWICKA
19.03.2020 | 16:57

Startuje budowa dróg dla rowerów wzdłuż Kruszwickiej

Na zdjęciu: Prace na ulicy Kruszwickiej rozpoczynają się po wschodniej stronie arterii.

Fot. ZDMiKP

Rozpoczęła się budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Kruszwickiej. Prace wykona firma Strabag – ich koszt to ponad osiem milionów złotych.

Przekazanie placu budowy nastąpiło tydzień temu (12 marca). Drogi rowerowe przy Kruszwickiej powstaną po obu stronach jezdni. – Wydzielona droga rowerowa będzie funkcjonować na całej długości po stronie zachodniej (przy centrum handlowym). Po stronie wschodniej (od strony szkoły) część trasy wytyczona zostanie w formie drogi rowerowej i pieszo-jezdni. Wykonane zostaną też nowe zatoki autobusowe na wylocie z ronda w ulice Szubińską i Stromą – informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP. W ramach zadania przewiduje się także przebudowę: oświetlenia ulicznego, urządzeń energetycznych i teletechnicznych, sygnalizacji świetlnej oraz sieci wodno-kanalizacyjnej.

Budowa dróg dla rowerów ruszyła w czwartek, 19 marca. Pierwsze prace są prowadzone po wschodniej stronie Kruszwickiej – w tym celu konieczne było całkowite zamknięcie chodnika na odcinku od tunelu przy ulicy Dolina do ronda Grunwaldzkiego. Ruch pieszych został przekierowany na stronę zachodnią Kruszwickiej (wzdłuż centrum handlowego). Przejście tunelem będzie czynne przez cały okres trwania inwestycji.

Ruch pieszy na ulicy Kruszwickiej po stronie zachodniej, jak i wokół placu Poznańskiego będzie odbywał się wyznaczonymi ciągami komunikacyjnymi. W związku z pracami budowlanymi zamknięty zostanie przystanek też Kruszwickiej znajdujący się przed wjazdem na Plac Poznański. W zamian za zamknięty przystanek powstaną dwa nowe na wylotach Placu Poznańskiego – na ul. Szubińskiej i ul. Stromej. Pozostałe przystanki w obszarze ronda Grunwaldzkiego i Placu Poznańskiego będą funkcjonowały bez zmian.


CZYTAJ TAKŻE: Raport o Bydgoskim Rowerze Aglomeracyjnym. Zainteresowanie spadło już w zeszłym roku


W pierwszym etapie prac konieczne jest wyłączenie z ruchu wszystkich lewoskrętów na wlotach jezdni na plac Poznański i pasów jezdni przylegających bezpośrednio do wyspy środkowej Placu Poznańskiego. Skręt w lewo możliwy będzie z pasów do jazdy na wprost i lewo. Ruch będzie odbywać się przy czynnej sygnalizacji. Pozwoli to minimalizować utrudnienia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści