Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeStary Fordon. Była wigilia, są świetlne atrakcje [ZDJĘCIA]
10.12.2023 | 15:03

Stary Fordon. Była wigilia, są świetlne atrakcje [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: BB

Stary Fordon jest gotowy na święta. Wczoraj na Rynku odbyła się wigilia, a w okresie bożonarodzeniowym zimowe szarości i ciemności ożywiają barwne i atrakcyjne dekoracje.

Sobota w Starym Fordonie minęła pod znakiem wigilii pod gołym niebem, która tradycyjnie odbyła się na Rynku. W ramach wydarzenia odbył się jarmark, wycieczka, strojenie choinki przez najmłodszych, występy muzyczne, pokaz filmowy i prezentacja wizualizacji przystani wiślanej [WIĘCEJ TUTAJ]. Podczas części oficjalnej członkowie Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu wręczyli dyplomy dla osób, które zasłużyły się w rewitalizacji Starego Fordonu. – Niech ciepło, uśmiech i zdrowie Państwu towarzyszą. Do świąt, na święta i długo, długo po świętach – życzył prezydent Rafał Bruski. Poseł Piotr Król ufundował książki dla młodych fordoniaków i dziękował stowarzyszeniu za wysiłek organizacyjny.

W okresie świątecznym warto odwiedzić Stary Fordon. Na Rynku znajduje się choinka, na otaczających go drzewach umieszczono świetlne kule – ale to nie jedyne atrakcje. Przy bożonarodzeniowym drzewku stanęły bowiem świecące postacie z bajek Disneya: Kaczor Donald, Minnie i Myszka Miki, które będą magnesem zwłaszcza dla najmłodszych. Ponadto na placu ustawiono prezent z napisem FORDON, stanowiący dobre tło do robienia zdjęć oraz renifery z saniami. Dodatkowe oświetlenie dostarczyła firma Blachere Polska. Czas spotkań rodzinnych zachęca również do odwiedzenia nabrzeża i terenów rekreacyjnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments