Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 7 • L 5
18C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSto ławek stanie w tym roku przy alejkach w Myślęcinku. Sfinansują je przedsiębiorcy
Myślęcinek-Różopole2-1200x800-JW
10.05.2019 | 12:38

Sto ławek stanie w tym roku przy alejkach w Myślęcinku. Sfinansują je przedsiębiorcy

Na zdjęciu: Polana Różopole w Myślęcinku.

Fot. JW

Na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku jeszcze w tym roku ma pojawić się 100, a do 2023 roku – aż 500 nowych ławek. Zostaną one sfinansowane przez przedsiębiorców, którzy dołączą do projektu „Ławeczka”.

Założeniem projektu jest zbudowanie społeczności przedsiębiorców, którzy wspólnie przyczynią się do rozwoju przestrzeni publicznej w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku – największym miejskim parku w Polsce. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia planują w tym roku ustawić około stu nowoczesnych ławek. Pierwsze z nich pojawiły się już w okolicach Wakeparku. Ławki zawierają grawery sponsorów, którzy włączyli się w akcję i sfinansowali ich postawienie. W akcje włączyły się już takie firmy jak centrum dietetyki Elite Bydgoszcz czy agencja interaktywna Special Space.

Zobacz również:

Nowy plan na Myślęcinek. MPU pracuje nad zagospodarowaniem terenów LPKiW

Ambitny plan autorów projektu „Ławeczka” zakłada, że do 2023 roku liczba ławek ustawionych na terenie Myślęcinka sięgnie 500 sztuk. Po osiągnięciu tego celu, zgodnie ze złożonym zobowiązaniem, wszystkie ławki zostaną na wyłączną własność LPKiW, aby nieprzerwanie służyły mieszkańcom. Ławki zostaną rozmieszczone równomiernie na terenie całego parku – od początku ulicy Hipicznej aż po ogród botaniczny, według przygotowanego wcześniej planu. Wszystkie z nich będą wyglądały jednakowo, aby zachować pełną spójność i nie naruszać naturalnej estetyki parku.

Warto dodać, że ponad połowa comiesięcznej kwoty pobieranej od sponsorów będzie przekazywana na rzecz LPKiW. Pieniądze trafią na inne inwestycje w parku – modernizacje ścieżek, rozbudowę zoo i ogrodu botanicznego, sadzenie drzew oraz inne potrzebne działania. Przedsięwzięcie będzie dodatkowo promowane w specjalnie wydanej książce, która posłuży do ogólnopolskiej promocji Myślęcinka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści