Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
44% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 3 • L 2
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
6C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoSukces Bydgoszczy. Miasto docenione w Rankingu Zdrowia Polski
04.07.2020 | 22:10

Sukces Bydgoszczy. Miasto docenione w Rankingu Zdrowia Polski

Na zdjęciu: Bydgoszcz uzyskała drugie miejsce w rankingu dotyczącym ochrony zdrowia.

Fot. freeimages

Dziennik Gazeta Prawna przeprowadził piątą edycję Rankingu Zdrowia Polski. W zestawieniu dobrze oceniona została Bydgoszcz.

W rankingu sprawdzono, jak samorządy poradziły sobie w 2019 roku z ochroną zdrowia. Ocenie podlegały trzy kategorie: potencjał miasta (liczba podmiotów leczniczych, personelu medycznego w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców, wyposażenie placówek, realizowane pogramy profilaktyczne), ocena stanu zdrowia (demografia, umieralność noworodków, przyczyny umieralności, zachorowolność na wybrane choroby) i dostępność do świadczeń zdrowotnych (czas oczekiwania na podstawowe badania diagnostyczne, wizytę u specjalisty, operacje i zabiegi oraz przyjęcie do zakładów opiekuńczo-leczniczych).

Wśród miast na prawach powiatu wygrał Rzeszów, który zdobył 333 punkty. Bydgoszcz była druga, zdobywając 7 punktów mniej. Podium uzupełnił Białystok.

Bydgoszcz charakteryzuje się dużym potencjałem szpitalnictwa, z pełnym zakresem oferowanych świadczeń, zarówno dla dorosłych, jak również dzieci i młodzieży – mówi prezydent Rafał Bruski. – To renomowane, certyfikowane ośrodki, z których bazy oprócz pacjentów korzystają także studenci Collegium Medicum UMK w Toruniu do celów dydaktycznych. Ośrodki są na bieżąco modernizowane i rozwijane – dodaje.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści