Bydgoszcz
28C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 9km/h SE
H 28 • L 28
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoŚwiąteczna akcja BBO. Zagłosuj i odbierz koszulkę oraz podarunek od Muzeum Mydła!
BBO
17.12.2020 | 10:35

Świąteczna akcja BBO. Zagłosuj i odbierz koszulkę oraz podarunek od Muzeum Mydła!

Na zdjęciu: Świąteczna akcja zachęcająca do głosowania w BBO jest przeprowadzana przez urząd miasta i Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Urząd miasta wraz z Muzeum Mydła i Historii Brudu świątecznie zachęca do głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy, którzy zagłosują i będą promować udział w tegorocznej edycji, mogą otrzymać pod choinkę wyjątkowe miejskie podarunki. – Dołącz do akcji i odbierz sportową koszulkę z limitowanej serii oraz ekologiczne mydełko z Bydgoskiej Wytwórni Mydła – informuje ratusz. Warto się śpieszyć, gdyż prezenty przeznaczono dla pierwszych 800 osób!

Od 1 do 30 grudnia trwa głosowanie w tegorocznej edycji BBO. Mieszkańcy mają do wyboru ponad 350 projektów osiedlowych, ponadosiedlowych i społecznych. Z uwagi na to, że głosowanie odbywa się w okresie świąt Bożego Narodzenia, urząd miasta wraz z Muzeum Mydła i Historii Brudu zorganizował akcję, w której można zdobyć atrakcyjne nagrody.

Dodaj nakładkę BBO na swoim zdjęciu profilowym na Facebooku i zachęć do głosowania w BBO. Następnie odbierz koszulkę sportową i ekologiczne mydełko – informują urzędnicy. Co dokładnie należy zrobić, żeby odebrać koszulkę i mydełko?

  1. Zmień swoje zdjęcie profilowe na Facebooku – użyj nakładki zachęcającej do głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. By ją ustawić, wystarczy wejść na profil BBO [KLIKNIJ TUTAJ]
  2. W godz. 10.00-18.00 podejdź do Muzeum Mydła i Historii Brudu, które mieści się w Bydgoszczy przy ulicy Długiej 13-17 i odbierz swój prezent. Upominki czekają na pierwsze 800 osób.

Muzeum Mydła i Historii Brudu w tym roku dołącza się do akcji. Wszyscy, którzy zagłosują oraz na Facebooku ustawią ramkę „Głosuje na projekt Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego” mogą przyjść do muzeum i odebrać, superfajne świąteczne i ekologiczne mydełko. Przy okazji urząd miasta ufundował dla nich koszulkę – zachęca Daria Kieraszewicz z Muzeum Mydła.

Muzeum Mydła i Historii Brudu to prawdopodobnie najciekawsze muzeum w Polsce. To miejsce, w którym najpierw wykonuje się własne mydło, a następnie zwiedza cały obiekt z przewodnikiem. Najważniejsza jest integracja i nauka przez zabawę, dlatego zarówno animatorzy jak i przewodnicy tryskają humorem. Niektóre rzeczy można powąchać, a nawet dotknąć, co sprawia, że jest tam jeszcze ciekawiej. Aby dostarczyć wysokiej jakości produktów, Muzeum stworzyło Bydgoską Wytwórnię Mydła, która zajmuje się tworzeniem naturalnych kosmetyków. Wytwórnia zaczynała oczywiście od mydeł, ale obecnie ma w swoim asortymencie również oleje, peelingi, hydrolaty, maski, balsamy do ust, kremy, szampony i wiele innych naturalnych produktów dostosowanych do każdej cery. Jako firmy bardzo mocno związane z Bydgoszczą chcą same decydować o naszym mieście, dlatego zachęcają wszystkich do głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Więcej informacji o Muzeum Mydła i Historii Brudu na stronie muzeummydla.pl.

Jak podkreśla urząd miasta, w tym roku mieszkańcy Bydgoszczy zgłosili do BBO wyjątkowo dużo projektów o charakterze ekologicznym. – Najczęściej pojawiające się pomysły to: nowe parki i skwery, drzewa, zakładanie łąk kwietnych, budowa zielonych przystanków komunikacji miejskiej, a także utworzenie nowych miejsc rekreacji i zabawy ze strefą edukacyjną np. dotyczącą pszczół, a także czujniki powietrza na konkretnych osiedlach. Wśród tego typu zadań nie brakuje też oryginalnych propozycji utworzenia miejskiego sadu z drzewami owocowymi, wykonania ekomuralu zachęcającego do sprzątania, budowy zielonych ekranów akustycznych, montażu domków dla owadów i ptaków czy oczyszczania zbiorników wodnych – informuje ratusz.

Głosowanie na różnorodne pomysły BBO trwa do 30 grudnia, na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Więcej szczegółów na temat tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego znajdziesz TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści