Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości! Weź udział w wydarzeniach

Dodano: 14.11.2022 | 10:03

Na zdjęciu: Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości!

Fot. Mat. prasowe

Dziś rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Osoby zainteresowane mogą brać udział w wydarzeniach w całym regionie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest elastyczność w biznesie. Organizatorzy przy tej okazji chcą zastanowić się, jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą lepiej reagować na zmieniające się dynamicznie warunki gospodarcze, społeczne czy polityczne.

Temat ma odzwierciedlenie w tym, co aktualnie dzieje się w biznesie. Pandemia, a potem wojna w Ukrainie pokazała, że nieustannie towarzyszy nam niepewność. Pytanie, jak na kolejne niespodziewane sytuacje powinny przygotować się zarówno firmy, jak i konsumenci – mówi Prezeska Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Karolina Tądel.

Jak co roku, regionalnym koordynatorem ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (BARR). Do współpracy przy ŚTP 2022 zgłosiło się łącznie 25 partnerów regionu, którzy przygotowali ponad 65 inicjatyw, dotyczących rozwijania postaw przedsiębiorczych. Wiele z nich odbywać się będzie w formule online, dlatego można wziąć w nich udział niezależnie od miejsca pobytu. Wydarzenie stacjonarne organizowane będą w całym województwie. ŚTP zawita w tym roku do takich miast jak Bydgoszcz, Włocławek, Inowrocław, Szubin, Świecie, Brześć Kujawski, Wąbrzeźno, Chodecz, Lipno, Sępólno Krajeńskie, Rypin, Koronowo,Solec Kujawski, ale także mniejszych ośrodków, takich jak Kościelec, Brzezie, Wieniec, Nadróż czy Kąkowa Wola.

Tegoroczna oferta partnerów w regionie jest bardzo różnorodna, zatem każda osoba zainteresowana tematyką szeroko pojętej przedsiębiorczości znajdzie coś dla siebie.

Różne instytucje przygotowały wydarzenia dotyczące zakładania działalności gospodarczej dla uczniów. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży postawiła na zabawy edukacyjne „Każdy może być prezesem” i „Kup Pan dziecku cegłę” oraz warsztaty dotyczące tworzenia biznesplanu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy podczas ŚTP rozstrzygnie wyniki konkursu multimedialnego o ubezpieczeniach społecznych. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych we Włocławku pokaże, jak programować roboty, a Włocławskie Centrum Biznesu zaprosi do gry w CashFlow czy Milionerów, ale opowie także, czy warto założyć biznes pszczelarski.

Do akcji włączyli się także lokalni przedsiębiorcy. Zainteresowani rozwijaniem kariery w social mediach mogą uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez firmę BluSoft „Jak zostać twórcą internetowym – YouTuberem lub Influencerem?” czy kreatywnym warsztacie „Łopata – proste narzędzie przedsiębierne zasięrzutne” o tym jak uwolnić potencjał drzemiący w naszych pomysłach.

Nie zabraknie także bardziej naukowego podejścia do tematu przedsiębiorczości. Gmachy uczelni z okazji ŚTP otwiera Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy oraz Politechnika Bydgoska, gdzie będziemy mogli posłuchać wykładów dotyczących m.in. relacji między zachowaniem konsumentów a zrównoważoną konsumpcją, istoty rozumnego zarządzania własnym kapitałem czy elastyczności organizacyjnej.

W tym roku do ŚTP dołączyli Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny oraz Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan. Pierwsza z instytucji organizuje we własnej siedzibie spotkanie networkingowe dla przedsiębiorców, druga – webinarium mówiące o obowiązkach czekających firmy po zniesieniu stanu epidemicznego.

Interesująco będzie także w Bydgoskim Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Na Gdańskiej 5 uczestnicy będziemy rozmawiać m.in. o przedsiębiorczości seniorów i kobiecej stronie prowadzenia biznesu, a ekspert Wojewódzkiego Urzędu Pracy przeprowadzi online diagnozę potencjału przedsiębiorczego wszystkich zainteresowanych.

Tradycyjnie ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim zainauguruje współorganizowana tym razem z Shopą konferencja „Start-Up Bydgoszcz!”, która odbędzie się 15 listopada 2022 r.Tym razem porozmawiamy o innowacyjnych metodach projektowania biznesu. Dzień wcześniej wspólnie z Żabką zastanowimy się, czemu niektórzy ludzie mówią „nie”, a z Wojewódzkim Urzędem Pracy nauczymy się  radzić sobie ze zmianami w życiu zawodowym i prywatnym. Na kolejnych spotkaniach porozmawiamy o możliwościach wsparcia przedsiębiorców w ramach programu Horyzont Europa, korzyściach z pracy z matrycą Innovation Matrix oraz o instrumentach wsparcia dla myślących lub już prowadzących działalność gospodarczą w ramach kolejnego „Spotkania z przedsiębiorczością”.

Lista wszystkich wydarzeń, organizowanych stacjonarnie i online, dostępna jest na stronie internetowej Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w zakładce „Wydarzenia”. Tam też uczestnicy mogą się rejestrować na poszczególne imprezy – w większości wcześniejsze zapisy są obowiązkowe, a udział jest bezpłatny.

Sprawdź już dziś, z czego możesz skorzystać i co zaplanowali partnerzy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim, którymi są:

 • Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, Oddział Zamiejscowy w Bydgoszczy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej
 • Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży
 • Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy
 • Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”
 • Włocławskie Centrum Biznesu
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Fundacja BluSpace
 • Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy
 • Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej „Inkubator Przedsiębiorczości”
 • Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu
 • BluSoft Sp. z o.o.
 • CST Coaching Anita Orzechowska
 • Zespół Szkół Handlowych im. M. Dąbrowskiej w Bydgoszczy
 • Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bydgoszczy
 • PFRON Oddział Kujawsko-Pomorski w Toruniu
 • Urząd Statystyczny w Bydgoszczy
 • Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Branżowa Szkoła I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy
 • Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy
 • Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments