Bydgoszcz
10C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 11 • L 9
15C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoŚwięto kawy i sztuki w sercu Bydgoszczy. Już na początku kwietnia odbędzie się CoffART
coffart bydgoszcz
17.03.2019 | 10:40

Święto kawy i sztuki w sercu Bydgoszczy. Już na początku kwietnia odbędzie się CoffART

Na zdjęciu: CoffART odbędzie się 7 kwietnia.

Fot. mat. prasowe

Już 7 kwietnia zainaugurowana zostanie akcja „Niedziel Handlowych” – nowego wydarzenia, które ma pokazać potencjał handlowy, usługowy i gastronomiczny punktów w centrum Bydgoszczy w trakcie niedziel bez handlu. Będzie ono połączone z świętem kawy i sztuki CoffART, które odbędzie się w budynku dawnego kina Pomorzanin.

Akcja „niedziel handlowych” to wykorzystanie sytuacji związanej z zakazem handlu w niedzieleW tym roku większe placówki handlowe będą otwarte jedynie przez 15 niedziel, co tworzy szansę dla mniejszych sklepów, zlokalizowanych w obrębie Starego Miasta i Śródmieścia. Akcja, która planowo ma się odbywać systematycznie w każdą drugą niedziele miesiąca, jest jedną z inicjatyw menedżera Starego Miasta i Śródmieścia Macieja Bakalarczyka. Wskazał on, że inicjatywa ma przyciągnąć do sklepów (prowadzonych oczywiście tylko przez właścicieli) osoby, które korzystając z wolnego dnia odwiedzają Stare Miasto. Lokale mają być otwarte w godzinach od 11:00 do 15:00.

Zobacz również:

Na zakupy i jedzenie do Centrum Miasto. Nowy profil ożywi Śródmieście i Stare Miasto

By zadbać o odpowiednią promocje handlu i usług działających na terenie Starego Miasta i Śródmieścia, w poniedziałek, 11 marca uruchomiony został profil na Facebooku Centrum Miasto. Ma on nie tylko pokazywać aktualną ofertę handlową i gastronomiczną, ale także promować wydarzenia kulturalne i historię tego obszaru. Bakalarczyk przekonywał, że centrum miasta pod względem handlu jest wyjątkowe – To wirtualne centrum handlowe, którego potencjał bije na głowę pozostałe centra w mieście. To kilkaset sklepów, kilkudziesięciu fryzjerów, sto restauracji, jedna rzeka i dwie wyspy. Żadne centrum handlowe nie ma takiego potencjału – mówił menedżer.

Strona Centrum Miasto ma zapewnić promocję bydgoskiego biznesu działającego w Śródmieściu i na Starym Mieście nie tylko z okazji „niedziel handlowych”, ale przez 365 dni w roku. Ale samej akcji będą towarzyszyć specjalne wydarzenia, które przyciągną do serca Bydgoszczy potencjalnych klientów sklepów czy gastronomii. Pierwszym tego typu zamierzeniem jest Święto Kawy i Sztuki CoffART, zaplanowany na 7 kwietnia.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w wyjątkowym miejscu – wnętrzach dawnego kina Pomorzanin. Sam budynek ma niebawem zyskać nowe życie – jego właściciel, deweloper Moderator Inwestycje chce zachować jego kulturalny charakter, której elementem ma być sala kinowa. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł spróbować kaw z różnych zakątków świata – będą one serwowane m.in. przez bydgoską kawiarnię Parzymy Tutaj. Poza degustacją, organizatorzy planują także wykłady dotyczące pobudzającego napoju. Mistrzyni Polski Brewers Cup 2018 Kamila Adamiec – specjalistka od alternatywnych metod parzenia kawy poprowadzi wystąpienie „Kawy przemysłowe, a speciality coffee”, a Michał Piętak – właściciel Parzymy Tutaj – opowie o faktach i mitach dotyczących napoju z ziaren.

W trakcie CoffARTu nie zabraknie także atrakcji dla miłośników sztuki – a konkretnie architektury. W Pomorzaninie – poza niezwykłymi wnętrzami dawnego kina – będzie można zobaczyć wystawę na temat bydgoskiej architektury z początku XX wieku, a także pierwszy fragment makiety przedstawiającej Bydgoszcz w 1920 roku (o szczegółach projektu pisaliśmy niedawno na MetropoliaBydgoska.PL).

Organizatorzy chcą udowodnić, że bydgoska kawa to najwyższa światowa półka. Już niegdyś była ona ceniona za niezwykłą jakość – i tak jest do dziś. Na CoffArcie przybliżona zostanie bowiem postać Auduna Sorbottena – Norwega, który po przeprowadzce do Bydgoszczy w 2015 roku został mistrzem świata w paleniu kawy. Do wydarzenia pozostały jeszcze trzy tygodnie – organizatorzy mają jeszcze zaprezentować kolejne atrakcje, jakie czekają na mieszkańców 7 kwietnia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Greg
Greg
2 lat temu

Swieto kawy = zenada , 3 stoiska.Jakosc tej niby wspanialej oceniam na zero kawa kupiona na stoisku z żołędowa samo mleko !!!!
Ludzie wy nic wspolnego z kawa nie macie !!

Powiązane treści