Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tak będzie wyglądać inwestycja Moderatora na Bocianowie [WIZUALIZACJE]

Dodano: 24.10.2019 | 14:10

Na zdjęciu: Wizualizacja pierwszego etapu Osiedla BociaNowego - kompleksu Industria.

Fot. Moderator Inwestycje

Pięć budynków, a w nich około 400 mieszkań – tak będzie wyglądał pierwszy etap Osiedla BociaNowe, nazywany Industria. Moderator Inwestycje przedstawił szczegóły rewitalizacji terenu poprzemysłowego w rejonie ulicy Rycerskiej.

O planach inwestycyjnych dotyczących terenu dawnego dworca towarowego zaczęło być głośno pod koniec 2017 roku. Spółka Moderator Inwestycje poinformowała wtedy o zakończeniu scalania gruntów położonych w rejonie osiedla Bocianowo. Spółka pozyskała kilka działek pomiędzy ulicą Rycerską i ulicą Pomorską, na której znajdowała się zdegradowana zabudowa przemysłowa, a następnie złożyła wniosek o rozbiórkę hali dawnego dworca, pełniącego funkcję magazynu.

W kwietniu ubiegłego roku deweloper pokazał dwie koncepcje zagospodarowania terenu. Jedną stworzyła warszawska pracownia architektoniczna WXCA, drugą – bydgoscy architekci z firmy Archhouse. Ostatecznie – po ponad roku przygotowań – deweloper zdecydował się na koncepcję Archhouse. Została ona jednak zmodyfikowana.

Tak będzie wyglądać inwestycja Moderatora na Bocianowie [WIZUALIZACJE]

Zobacz również:

Osiedle BociaNowe niebawem wystartuje

Pierwszy etap osiedla będzie miał nazwę Industria. Obejmie on budowę pięciu budynków na terenie przy ulicy Pomorskiej. Jak podali przedstawiciele Moderatora, budowa ma ruszyć wiosną przyszłego roku. W pierwszym z budynków przewidzianych jest 72 mieszkania – w całym etapie ma powstać około 400 lokali w metrażach od 27 do 86 metrów z możliwością ich łączenia. Wyróżnikiem osiedla będą widoczne na wizualizacjach bramy do części wspólnej budynków. Obecnie deweloper stara się o uzyskanie pozwolenia na budowę i przygotowuje się do wyburzeń na terenie przyszłego osiedla.

Prezes Moderatora Adam Gudell podkreśla jednak, że ich wizja zagospodarowania osiedla jest nieco inna, niż propozycja Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, która przygotowuje obecnie plan miejscowy dla tego obszaru.

Spieramy się o ogólną koncepcję zabudowy. MPU chciałaby kwartałowej zabudowy – my nie do końca się z tym zgadzaliśmy, ale powoli akceptujemy jej stanowisko. Bierzemy pod uwagę jej uwagi – podkreślał Gudell. Deweloper wolałby realizować zabudowę swobodnie umieszczoną, bardziej nawiązującą do sąsiadujących z przyszłym osiedlem budynków na Londynku – i takie też będzie pierwszych pięć budynków etapu Industria. – Potem w sposób łagodny i harmonijny mamy przechodzić w zabudowę kwartałową. Obecnie jesteśmy jednak na etapie „ścierania się” z MPU, ale myślę, że każdy będzie zadowolony z efektu końcowego – zapewnił Gudell.

Warto dodać, że znajdująca się na terenie przyszłej inwestycji hala dawnego dworca służby obecnie celom artystycznym – nagrywano w niej teledyski, odbył się w niej koncert, a także stworzono scenografie do filmu grupy Czarny Karzeł. Od strony ulicy Artyleryjskiej powstało za to grafiiti – w ten sam sposób zostanie wykorzystany też ściana od strony Bocianowa. Stan techniczny hali wymusza jej rozbiórkę, ale na terenie Osiedla BociaNowego pozostaną jej fragmenty. W całości zachowany zostanie natomiast budynek dawnego dworca przy pętli Rycerska. – Zostanie on odrestaurowany. Mamy już wstępną konepcje jego wyglądu i zagospodarowania – w parterze będą punkty usługowe, a kondygnacje górne będą przeznaczone na mieszkania – mówił Gudell. Realizacja całego kompleksu na Bocianowie ma potrwać około ośmiu lat.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natala
Natala
4 lat temu

A tak, czytałam o tym niedawno na jednej ze strony. BociaNowe to jest bardzo ciekawa inwestycja, szczególnie, że miasto potrzebuje zagospodarowywać to, czego nie ma i co akurat stoi odłogiem latami. Ja jestem zwolenniczką tej inwestycji, także podoba mi się ten projekt https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-bydgoszcz/ wykorzystania starych budynków.