Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje w BydgoszczyBydgoskie ekoprzedszkole gotowe! Znajduje się na Okolu
10.08.2023 | 11:08

Bydgoskie ekoprzedszkole gotowe! Znajduje się na Okolu

Zdjęcia: Urząd Miasta Bydgoszczy

Zakończono prace nad ekoprzedszkolem w Bydgoszczy. Znajduje się ono na Okolu.

Zakończyła się termomodernizacja przedszkola na Okolu. Budynek znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 13, tuż przy rondzie Grunwaldzkim, w sąsiedztwie Kanału Bydgoskiego. Powstał w 1956 roku i od początku pełnił taką funkcję.

Inwestycja polegała na gruntownej termomodernizacji, czyli dociepleniu ścian i stropodachu oraz wymianie stolarki i poprawie izolacji. Ograniczy to notowane wcześniej duże straty ciepła. Natomiast elewacja zyskała beżową kolorystykę. Zmodernizowano również instalacje wewnętrzne, dobudowano windę przed wejściem głównym oraz przebudowano łazienki na niższej kondygnacji. Dzięki temu obiekt został dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PUBR. Koszt inwestycji wyniósł 4,6 mln zł. Obecnie trwa doposażanie pomieszczeń, a we wrześniu dzieci wrócą do przedszkola.

W poprzedniej perspektywie unijnej dokonano kompleksowej termomodernizacji w 28 budynkach oświatowych. Na te inwestycje wydano łącznie ponad 130 mln zł. W ubiegłym roku miasto zleciło prace budowlane w 6 bydgoskich placówkach oświatowych. W tym roku uruchomiono kolejne zadania związane z termomodernizacją budynku VII Liceum Ogólnokształcącego oraz Młodzieżowego Domu Kultury nr 5.

Trwają przygotowania do uruchomienia kolejnych zadań, dla których już opracowano dokumentacje projektowe. Mają one zostać zrealizowane w oparciu o fundusze europejskie na lata 2021-27.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
3 miesięcy temu

4,8 mln ? To jakiś żart?