Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Gollob wróci do Polonii Bydgoszcz. W nowej roli!
02.05.2017 | 12:08

Tomasz Gollob wróci do Polonii Bydgoszcz. W nowej roli!

Informację podano w trakcie wygranego 46:44 meczu polonistów ze Stalą Rzeszów.

Na zdjęciu: Żużlowcy Polonii wyrazili wsparcie dla Tomasza Golloba, prezentując na plastronach jego wizerunek.

Fot. Stanisław Gazda

Tomasz Gollob po niemal półtorej dekady ma wrócić do bydgoskiej Polonii. Tym razem w roli prezesa – poinformowano podczas meczu biało-czerwonych z rzeszowską Stalą (46:44).

CZYTAJ TAKŻE: Wygrali dla Tomasza Golloba. Polonia Bydgoszcz – Stal Rzeszów 46:44 [ZDJĘCIA]

Niedzielna konfrontacja z rzeszowianami była w dużej mierze dedykowana wychowankowi Polonii, który w szpitalu wojskowym walczy o powrót do zdrowia po wypadku, którego doznał 23 kwietnia na torze motocrossowym w Chełmnie. Młodszy z braci Gollobów rozpoczął już pracę z psychologiem, ale nikt nie ma wątpliwości, że czeka go wielomiesięczna rehabilitacja, aby choćby częściowo odzyskać sprawność [CZYTAJ WIĘCEJ]. 46-latek opuścił już oddział intensywnej terapii i został przeniesiony na oddział neurochirurgii.

W trakcie pojedynku polonistów ze Stalą kibiców (stawili się na stadionie w sile około sześciu tysięcy) zelektryzowała wiadomość, że na Tomasza Golloba czekają po wyjściu ze szpitala nowe obowiązki. Jak oficjalnie poinformowano, „Chudy” zgodził się objąć posadę prezesa swojego macierzystego klubu. – Nastąpi to tak szybko, jak to będzie możliwe – przekonywał Władysław Gollob, ojciec Tomasza i zarazem właściciel Polonii.

Niedzielny mecz był także jedną z odsłon akcji #MistrzJestJeden, której celem jest wsparcie, także finansowe, mistrza świata z 2010 roku. Stowarzyszenie Biało-Czerwone Pokolenie zebrało na rzecz Golloba ponad 14 tysięcy złotych, a wielu kibiców wychodziło ze stadionu przy ulicy Sportowej w charakterystycznych koszulkach z hasłem „Tomek, jesteśmy z Tobą!”.

W środę, również na obiekcie Polonii, pomiędzy godziną 12:00 a 16:00 odbędzie się specjalna „Sztafeta dla Mistrza”, podczas której także będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Tomasza Golloba. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych. W biegu ma wziąć udział między innymi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.


Powiązane treści