[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Tramwaje nie pojadą ulicą Nakielską. Drogowcy rozpoczynają remont torowiska [MAPA ZMIAN]

Dodano: 22.07.2020 | 11:34

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Od najbliższej soboty, 25 lipca tramwaje nie będą kursowały do pętli na Wilczaku.

Fot. Szymon Makowski

W najbliższy weekend drogowcy zamkną torowisko pomiędzy węzłem Garbary a pętlą na Wilczaku. Pasażerów komunikacji miejskiej docierających w zachodnie rejony miasta czekają więc spore zmiany.

Remont torów rozpocznie się formalnie w nadchodzącą sobotę, 25 lipca. Z tego powodu na odcinku ulicy Focha od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi w kierunku ronda Grunwaldzkiego oraz na ulicy Nakielskiej nie pojawią się tramwaje. Mieszkańcy Wilczaka oraz Miedzynia będą musieli więc przesiąść się do autobusów.

Z powodu remontu linia nr 1 będzie kursowała na trasie z Lasu Gdańskiego do pętli Rycerska. Linia nr 3 z Fordonu będzie natomiast zawieszona. W zamian Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiada wzmocnienie we wszystkie dni tygodnia innej linii docierającej z fordońskich osiedli – linii nr 5 (jeździ także do wspomnianej pętli Rycerska).

Jak wyjaśnia ZDMiKP, na czas modernizacji torowiska komunikację zastępczą będą stanowiły linie autobusowe nr 56, 62 oraz 90. Pierwsza z nich w dni powszechnie będzie pełniła tę funkcję na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do pętli Wilczak, dwie pozostałe – od węzła Garbary również do pętli tramwajowej. W weekendy obsługę tego odcinka (Garbary – Wilczak) zapewnią autobusy linii nr 56 i 90. – W czasie remontu wszystkie trzy linie będą dodatkowo zatrzymywały się – w obu kierunkach – na wysokości przystanków tramwajowych: Nakielska / Wrocławska oraz Nakielska / Słoneczna – wylicza Tomasz Okoński, rzecznik drogowców.

Bilety z linii tramwajowych nr 1 i 5 będą honorowane po przesiadce na linie autobusowe 56, 62 i 90. Warto dodać, że linia 56 w soboty, niedziele i święta obsługuje wspomniany węzeł Garbary przy każdym kursie.

remont_torowiska_focha_nakielska_072020_ZDMiKP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pasażer
Pasażer
2 lat temu

Nie ma to jak wzmocnić wzmocnioną 5.
Czyli teraz czekając blisko 20 min. na 8 zamiast dwóch piątek będę widział cztery jeżdzące jedna za drugą i się wkurwiał poczwórnie? BRAWO!

Pasenger
Pasenger
2 lat temu

Remont ulicy Focha w nagłówku na mapie a będzie Nakielskiej.
Nakielska/słoneczna a nie słoneczka. Słoneczko to przedszkole jest w Bydgoszczy to jest właśnie caly zdmikp wszytko wiedza .

Magda
Magda
2 lat temu

A gdyby tak linia nr 3 jeździła z Fordonu na Babią Wieś?