Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiemy, kiedy tramwaje wrócą na Perłową i kiedy wróci normalny ruch na Fordońskiej

Dodano: 29.11.2023 | 09:45

Na zdjęciu: Za kilka dni linia nr 8 powróci na Kapuściska. Będzie jednak kursować przez nowy most Kazimierza Wielkiego.

Fot. Alicja Chrobak

Z początkiem grudnia odpowiedzialna za budowę mostów nad Brdą firma Trakcja SA udostępni do ruchu przebudowane jezdnie ulic Toruńskiej i Fordońskiej. Znamy też datę powrotu tramwajów na Perłową. ZDMiKP podkreśla jednak, że daty wprowadzania powyższych zmian w ruchu mogą ulec zmianie z uwagi na warunki pogodowe.

Opóźniona inwestycja między Bartodziejami a Kapuściskami trwa już prawie 2,5 roku. Dopiero niedawno udało się otworzyć nowy most drogowy, a potem tramwajowy – ten drugi natychmiast okazał się bardzo przydatny, gdyż to tylko nim odbywa się ruch tramwajów do zajezdni (most Pomorski jest bowiem zamknięty dla pojazdów szynowych). Ruch aut w obu kierunkach odbywa się nową konstrukcją, ponieważ dotychczasowa przeprawa została zamknięta.

Dzięki temu można wykonywać drogi dojazdowe do obiektu – dodaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. W minionym tygodniu na Fordońskiej (przy uczelni) układana była nowa nawierzchnia oraz kontynuowane były roboty kanalizacyjne od strony ulicy Toruńskiej. W obrębie skrzyżowań montowana była sygnalizacja świetlna. Trwają też prace przy chodnikach.

Wykonanie powyższych prac pozwoli w piątek, 8 grudnia udostępnić do ruchu południową jezdnię Fordońskiej – przekazuje oczekiwaną wieść Okoński. Przywrócenie normalnego ruchu na Toruńskiej wiąże się z likwidacją tymczasowych rond przy Bałtyckiej i Fabrycznej – na tych skrzyżowaniach, jak i przy Kazimierza Wielkiego zostanie włączona sygnalizacja świetlna.


CZYTAJ TAKŻE: Rozbudowa drogi Niemcz-Żołędowo. Przedłużą się sprawy związane z projektem?


W sobotę, 2 grudnia jezdnia otwarta zostanie natomiast północna jezdnia Toruńskiej (od strony ogródków działkowych). Zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo przy miejskich wodociągach, za to zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z Perłową i Spokojną.

Tramwaje wrócą na Perłową

Równie długo trwa oczekiwanie na otwarcie zamkniętego już drugi wraz w ostatnich pięciu latach torowiska przy ulicy Perłowej. We wtorek (28 listopada) prowadzone były próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku przy ulicy Perłowej.

ZDMiKP zapewnia, że w sobotę, 9 grudnia tramwaje w końcu pojawią się na trasie między Toruńską a Wojska Polskiego. Wtedy też wprowadzone zostaną zmiany w siatce komunikacyjnej:

  • linia nr 4 będzie kursować z Bielaw przez Jagiellońską, Fordońską, Most Kazimierza Wielkiego, Toruńską, Perłową – potem powrót na stałą trasę na Glinki
  • linia nr 7 będzie kursować z Łoskonia przez Most Kazimierza, Toruńską, Perłową a następnie na pętlę Kapuściska; analogiczną trasą (z Rycerskiej) będzie kursować linia nr 8
  • powraca linia nr 11 – będzie ona jeździć z Bielaw przez Kujawską, Perłową, Toruńską i most do Fordonu, do pętli Niepodległości
  • linia autobusowa nr 76 w niektórych kursach będzie trasowana do ronda Jagiellonów

Wiemy, kiedy tramwaje wrócą na Perłową i kiedy wróci normalny ruch na Fordońskiej

Rzecznik ZDMiKP dodaje, że kontynuowane będą jeszcze prace przy układaniu nawierzchni przy „starym moście”, roboty przy chodnikach i drogach rowerowych. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na początku przyszłego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
3 miesięcy temu

Ten remont się tak kończy jak Morawiecki oddaje władzę: 'już za chwilę, już zaraz, tylko jeszcze aneksik na parę baniek i już nas nie ma’

Adriana
Adriana
3 miesięcy temu

Zapomniałam, że ten remont tak długo trwa. Pięć lat od zamknięcia ul. Perłowej? Dobrze zrozumiałam?

Obywatel
Obywatel
3 miesięcy temu

Na to zaraz zamkną pomorski , może remoncik łęczyckiej ( nikt o remoncie jeszcze nie myśli – bo wygląda jak po bombardowaniu) i korki będę te same + warszawskie jeszcze niech zburzą i będzie komplet budowy nowych obiektów na kolejne 3 lata

JEBAĆ MZK !!!
JEBAĆ MZK !!!
3 miesięcy temu

ta inwestycja śmierdzi!!! CBŚ powinno wejść do MZK!!!! i ten most K. Wielkiego też!!! KTO ODBIERA TE przebudowy?!!! tu są same przewałki!!!!

Alixa
Alixa
3 miesięcy temu

A kiedy tramwaje wreszcie pojadą przez Babią Wieś do ronda Bernardyńskiego? Za ile lat?

Rysio
Rysio
3 miesięcy temu

Na babia wieś wrócą tramwaje w 2064 roku potwierdzone imfo

Robert
Robert
3 miesięcy temu

Sukces ZDMiKP!!! opóźnienie w oddaniu mostu Kazimierza Wielkiego tylko trochę ponad pół roku w stosunku do planu. Pamiętajcie mogło być większe!

Zybi
Zybi
2 miesięcy temu

Kładli nowy asfalt pomiędzy rozjazdami tramwajowymi na skrzyżowaniu Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego. Jadąc tam wczoraj już widziałem pęknięcia nawierzchni. Tak samo się dziwię, że przez tyle czasu nikt nie podjął decyzji o wymianie nawierzchni pomiędzy ul. Toruńską a ul. Nowotoruńską gdzie jej stan jest katastrofalny. Tak samo z odcinkiem ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed sygnalizacją świetlną z ul. Nowotoruńską gdzie są poprzeczne pęknięcia na całej szerokości jezdni. Może się też tym zająć. Pozdrawiam

125
125
2 miesięcy temu

most pomorski – wytrzymał 50 lat ciezkiej ksploatacji
wiadukty fordonskie – wytrzymały 50 lat intensywnej eksploatacji
most uniwersytecki – wytrzymał 5 lat lekkiej eksploatacji – czy był to projekt fachowców , czy projektowali kolesie z gdanska ?????