Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 7 • L 6
2C
Sob
2C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrener Zawiszy szlifuje swój warsztat. Był na stażu w Legii Warszawa
Jacek Łukomski - st
22.01.2019 | 17:26

Trener Zawiszy szlifuje swój warsztat. Był na stażu w Legii Warszawa

Na zdjęciu: Jacek Łukomski - trener Zawiszy Bydgoszcz

Fot. ST

Trwa zimowa przerwa w rozgrywkach piłkarskich. Dla trenerów to czas na zdobywanie nowych umiejętności i doświadczenia. Nie inaczej było w przypadku szkoleniowca SP Zawisza Bydgoszcz Jacka Łukomskiego.

Trener seniorów „Niebiesko-Czarnych” w dniach od 18 do 21 stycznia 2019 roku przebywał na stażu w Legii Warszawa. Stołeczny klub jest aktualnym mistrzem Polski, a po rundzie jesiennej, mimo nieudanego początku sezonu, zajmuje drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Legia prowadzi też akademię piłkarską, która jest uznawana za jeden z czołowych ośrodków szkolenia w kraju. Jak informuje SP Zawisza, na początku stażu trener Łukomski zapoznał się z jej systemem szkolenia. Zagadnienia związane z akademią omówił główny koordynator szkolenia Piotr Urban – syn Jana, byłego piłkarza i trenera stołecznej drużyny.


CZYTAJ TAKŻE: Sielska czy Gdańska? Gdzie zagrają piłkarze Zawiszy w rundzie wiosennej?


Podczas stażu trener Zawiszy miał możliwość obserwacji treningów i meczów grup młodzieżowych oraz II drużyny, podczas których odbył liczne konsultacje warsztatowe z poszczególnymi trenerami grup młodzieżowych oraz z Piotrem Kobiereckim, szkoleniowcem rezerw. Warto dodać, że w treningach rezerw brali udział piłkarze, którzy do niedawna występowali w pierwszym zespole Legii – Arkadiusz Malarz, Jose Kante, Chris Philipps i Christian Pasquato. Trener pierwszej drużyny Ricardo Sa Pinto nie widzi bowiem tych zawodników w swojej kadrze. Do niedawna z rezerwami trenował też reprezentant Polski, powoływany za kadencji Adama Nawałki – Krzysztof Mączyński. Pomocnik rozwiązał jednak kontrakt z Legią i związał się ze Śląskiem Wrocław.

Na koniec stażu Jacek Łukomski uczestniczył w spotkaniu z dyrektorem akademii Jackiem Zielińskim – byłym graczem Legii i reprezentacji Polski. Jak podkreśla klub, nadrzędnym celem wizyty w Warszawie, była szeroko pojęta edukacja i poszerzenie wiedzy w każdym aspekcie z zakresu szkolenia dzieci, młodzieży i seniorów.

Liderujący w klasie okręgowej Zawisza rozpoczął już przygotowania do rundy wiosennej. W miniony weekend piłkarze z Bydgoszczy wygrali halowy turniej w Barcinie. Swój pierwszy sparing rozegrają 2 lutego w Wągrowcu, gdzie o godzinie 13:00 zmierzą się z miejscową Nielbą.


Powiązane treści