Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoInwestycjeTrwa budowa nowej bazy bydgoskiego LPR [ZDJĘCIA]
21.02.2020 | 11:25

Trwa budowa nowej bazy bydgoskiego LPR [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Gmina Osielsko

Trwa budowa nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żołędowie.

Ratownicy, stacjonujący obecnie na terenie bydgoskiego lotniska, w najbliższym czasie przeniosą się do nowej siedziby. Powstaje ona na zakupionej od gminy Osielsko działce przy drodze krajowej nr 5, w obrębie Żołędowa – a dokładniej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Krakowską i Jastrzębią, obok niedawno zamkniętego hotelu i restauracji Western oraz węzła drogi S5 Bydgoszcz Północ.


CZYTAJ TAKŻE: Kolejny fragment S5 zostanie otwarty. Na razie – częściowo


Przetarg na budowę bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) wraz z niezbędną infrastrukturą wygrało Przedsiębiorstwo Instalacyjno Montażowe KZ z Tarnowskich Gór. Koszt prac to 9,7 miliona złotych. W skład nowego domu bydgoskich ratowników lotniczych wejdzie budynek socjalno-techniczny z hangarem dla śmigłowców, strefa startu i lądowania śmigłowca, płyta przedhangarowa wyposażona w przesuwnicę umożliwiającą przetransportowanie śmigłowców do hangaru i stacja paliw lotniczych z podziemnym zbiornikiem.

Inwestycja obejmie też budowę drogi dojazdowej z drogi krajowej nr 5 oraz systemu dróg wewnętrznych z miejscami parkingowymi. W związku z tym, że baza ma mieć możliwość wykonywania operacji lotniczych zarówno w dzień, jak i w nocy, zainstalowany zostanie również system świetlny podejścia do lądowania.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku – zakończenie planuje się na 26 maja 2020 roku. Zdjęcia z budowy umieszczamy dzięki uprzejmości Gminy Osielsko.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 rok temu

Dlaczego nie zostali w porcie lotniczym? Mało tam miejsca na baze?

Powiązane treści