Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Kiedy zakończą się prace?
12.10.2020 | 09:43

Trwa doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Kiedy zakończą się prace?

Na zdjęciu: W Bydgoszczy udało się doświetlić już blisko 40 przejść - w tym roku na zlecenie ZDMiKP wykonywanych jest kolejne 15 inwestycji w tym zakresie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwają prace przy doświetleniu kolejnych przejść dla pieszych na terenie Bydgoszczy. Jeszcze tej jesieni dodatkowe latarnie rozbłysną w 15 miejscach. 

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez dodatkowe ich doświetlenie została zainicjowana w 2018 roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego. Wcześniej, przez wiele miesięcy o takiej konieczności pisały lokalne media, a ze strony społecznej głośno mówili o tym przedstawiciele stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych. Ostatecznie wytypowano aż 75 lokalizacji, gdzie konieczna jest poprawa bezpieczeństwa. W dwóch turach udało się już doświetlić blisko czterdzieści miejsc – w tym na tak kluczowych arteriach jak Nakielska, Jagiellońska, Fordońska czy Kamienna.


CZYTAJ TAKŻE: Porozumienie miasta i Enea Oświetlenie. Kiedy zostaną naprawione niesprawne latarnie?


Umowa na wykonanie kolejnych zadań została podpisana z firmą Elperia, która była odpowiedzialna za realizacje poprzednich doświetleń. Wartość zadania to prawie milion złotych. Poprawa doświetlenia miejsc, w których piesi przekraczają jezdnie wymaga zazwyczaj montażu dodatkowych słupów z odpowiednio dobranymi oprawami (z podwójną asymetrią świecenia) oraz podprowadzenia przewodów zasilających. – W porównaniu do pierwotnego planu, zadanie zostało znacznie rozszerzone o kolejne miejsca i objęło nie 11, a 15 przejść dla pieszych – informuje rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński. Dodatkowe oświetlenie pojawi się przy następujących przejściach:

1. Kaczyńskiego/Sandomierska
2. Korfantego/Prejsa
3. Magnuszewska/Modrakowa
4. 3 Maja/Skargi
5. Fordońska/Towarowa
6. Nakielska/pętla tramwajowa
7. Nakielska/Stawowa
8. Glinki/M. Kozala
9. Powstańców Wielkopolskich/ogród botaniczny
10. Powstańców Wielkopolskich 42
11. Sułkowskiego/Dwernickiego
12. Sułkowskiego 60
13. Twardzickiego/Łochowskiego
14. Łęczycka/Autex
15. Pelplińska/Taterników

ZDMiKP podkreśla, że na ukończeniu są prace przy „zebrach” na ulicy Nakielskiej, a słupy nowych latarni systematycznie pojawiają się w kolejnych lokalizacjach. – Pozostały już tylko do zamontowania oprawy lamp. Wykonawca czeka na ich dostarczenie od producenta – dodaje Okoński.

Prace nad doświetleniem 15 przejść dla pieszych zakończą się jeszcze w październiku. Warto dodać, że w ostatnim czasie doświetlono też dwa przejścia na Jachcicach kolejne przejścia w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
11 miesięcy temu

Szkoda że zarząd nie doswietli Dąbrowa Glinki ale jak ktoś zginie na przejściu to się ktoś obudzi

Powiązane treści