Bydgoszcz
10C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 10 • L 10
8C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
11C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Kiedy zakończą się prace?
Jagiellońska - doświetlone przejście dla pieszych - SF (2)
12.10.2020 | 09:43

Trwa doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Kiedy zakończą się prace?

Na zdjęciu: W Bydgoszczy udało się doświetlić już blisko 40 przejść - w tym roku na zlecenie ZDMiKP wykonywanych jest kolejne 15 inwestycji w tym zakresie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwają prace przy doświetleniu kolejnych przejść dla pieszych na terenie Bydgoszczy. Jeszcze tej jesieni dodatkowe latarnie rozbłysną w 15 miejscach. 

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez dodatkowe ich doświetlenie została zainicjowana w 2018 roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego. Wcześniej, przez wiele miesięcy o takiej konieczności pisały lokalne media, a ze strony społecznej głośno mówili o tym przedstawiciele stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych. Ostatecznie wytypowano aż 75 lokalizacji, gdzie konieczna jest poprawa bezpieczeństwa. W dwóch turach udało się już doświetlić blisko czterdzieści miejsc – w tym na tak kluczowych arteriach jak Nakielska, Jagiellońska, Fordońska czy Kamienna.


CZYTAJ TAKŻE: Porozumienie miasta i Enea Oświetlenie. Kiedy zostaną naprawione niesprawne latarnie?


Umowa na wykonanie kolejnych zadań została podpisana z firmą Elperia, która była odpowiedzialna za realizacje poprzednich doświetleń. Wartość zadania to prawie milion złotych. Poprawa doświetlenia miejsc, w których piesi przekraczają jezdnie wymaga zazwyczaj montażu dodatkowych słupów z odpowiednio dobranymi oprawami (z podwójną asymetrią świecenia) oraz podprowadzenia przewodów zasilających. – W porównaniu do pierwotnego planu, zadanie zostało znacznie rozszerzone o kolejne miejsca i objęło nie 11, a 15 przejść dla pieszych – informuje rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński. Dodatkowe oświetlenie pojawi się przy następujących przejściach:

1. Kaczyńskiego/Sandomierska
2. Korfantego/Prejsa
3. Magnuszewska/Modrakowa
4. 3 Maja/Skargi
5. Fordońska/Towarowa
6. Nakielska/pętla tramwajowa
7. Nakielska/Stawowa
8. Glinki/M. Kozala
9. Powstańców Wielkopolskich/ogród botaniczny
10. Powstańców Wielkopolskich 42
11. Sułkowskiego/Dwernickiego
12. Sułkowskiego 60
13. Twardzickiego/Łochowskiego
14. Łęczycka/Autex
15. Pelplińska/Taterników

ZDMiKP podkreśla, że na ukończeniu są prace przy „zebrach” na ulicy Nakielskiej, a słupy nowych latarni systematycznie pojawiają się w kolejnych lokalizacjach. – Pozostały już tylko do zamontowania oprawy lamp. Wykonawca czeka na ich dostarczenie od producenta – dodaje Okoński.

Prace nad doświetleniem 15 przejść dla pieszych zakończą się jeszcze w październiku. Warto dodać, że w ostatnim czasie doświetlono też dwa przejścia na Jachcicach kolejne przejścia w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Szkoda że zarząd nie doswietli Dąbrowa Glinki ale jak ktoś zginie na przejściu to się ktoś obudzi

Powiązane treści