Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Kiedy zakończą się prace?
12.10.2020 | 09:43

Trwa doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Kiedy zakończą się prace?

Na zdjęciu: W Bydgoszczy udało się doświetlić już blisko 40 przejść - w tym roku na zlecenie ZDMiKP wykonywanych jest kolejne 15 inwestycji w tym zakresie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwają prace przy doświetleniu kolejnych przejść dla pieszych na terenie Bydgoszczy. Jeszcze tej jesieni dodatkowe latarnie rozbłysną w 15 miejscach. 

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez dodatkowe ich doświetlenie została zainicjowana w 2018 roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego. Wcześniej, przez wiele miesięcy o takiej konieczności pisały lokalne media, a ze strony społecznej głośno mówili o tym przedstawiciele stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych. Ostatecznie wytypowano aż 75 lokalizacji, gdzie konieczna jest poprawa bezpieczeństwa. W dwóch turach udało się już doświetlić blisko czterdzieści miejsc – w tym na tak kluczowych arteriach jak Nakielska, Jagiellońska, Fordońska czy Kamienna.


CZYTAJ TAKŻE: Porozumienie miasta i Enea Oświetlenie. Kiedy zostaną naprawione niesprawne latarnie?


Umowa na wykonanie kolejnych zadań została podpisana z firmą Elperia, która była odpowiedzialna za realizacje poprzednich doświetleń. Wartość zadania to prawie milion złotych. Poprawa doświetlenia miejsc, w których piesi przekraczają jezdnie wymaga zazwyczaj montażu dodatkowych słupów z odpowiednio dobranymi oprawami (z podwójną asymetrią świecenia) oraz podprowadzenia przewodów zasilających. – W porównaniu do pierwotnego planu, zadanie zostało znacznie rozszerzone o kolejne miejsca i objęło nie 11, a 15 przejść dla pieszych – informuje rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński. Dodatkowe oświetlenie pojawi się przy następujących przejściach:

1. Kaczyńskiego/Sandomierska
2. Korfantego/Prejsa
3. Magnuszewska/Modrakowa
4. 3 Maja/Skargi
5. Fordońska/Towarowa
6. Nakielska/pętla tramwajowa
7. Nakielska/Stawowa
8. Glinki/M. Kozala
9. Powstańców Wielkopolskich/ogród botaniczny
10. Powstańców Wielkopolskich 42
11. Sułkowskiego/Dwernickiego
12. Sułkowskiego 60
13. Twardzickiego/Łochowskiego
14. Łęczycka/Autex
15. Pelplińska/Taterników

ZDMiKP podkreśla, że na ukończeniu są prace przy „zebrach” na ulicy Nakielskiej, a słupy nowych latarni systematycznie pojawiają się w kolejnych lokalizacjach. – Pozostały już tylko do zamontowania oprawy lamp. Wykonawca czeka na ich dostarczenie od producenta – dodaje Okoński.

Prace nad doświetleniem 15 przejść dla pieszych zakończą się jeszcze w październiku. Warto dodać, że w ostatnim czasie doświetlono też dwa przejścia na Jachcicach kolejne przejścia w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 miesięcy temu

Szkoda że zarząd nie doswietli Dąbrowa Glinki ale jak ktoś zginie na przejściu to się ktoś obudzi

Powiązane treści