Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa passa hokeistów. Pokonali lidera

Dodano: 16.02.2016 | 08:46

BKS nadall ma szansę na awans do fazy play-off.

Na zdjęciu: W sobotę BKS Bydgoszcz pokonał ŁKH Łódź.

Fot. BKS Bydgoszcz

Trwa znakomita passa hokeistów BKS-u. W sobotę bydgoscy zawodnicy pokonali w Toruniu lidera rozgrywek, ŁKH Łódź, 7:3

Hokeiści BKS-u przystępowali do meczu podbudowani zwycięstwami z Malgips Dragons Gdańsk i Mad Dogs Sopot. Mecz z ŁKH również rozpoczęli bardzo dobrze i już w czwartej minucie gry Artur Bielicki otworzył wynik spotkania. Strata bramki podrażniła gości, którzy przejęli inicjatywę i raz za razem atakowali bramkę Igora Tomczyka. Bramkarz był jednak w doskonałej formie i do końca pierwszej tercji nie dał się pokonać.

W drugiej części meczu bydgoszczanie szybko podwyższyli prowadzenie po bramkach Michała Sochackiego i Szymona Kilińskiego, a następnie świetnie dysponowany Tomczyk obronił rzut karny wykonywany przez Marka Iwańskiego. Łodzianom udało się zdobyć pierwszą bramkę w 31. minucie gry, ale ostatnie słowo w tej tercji należało do BKS-u, a konkretnie do Ireneusza Małachowskiego, który trafił na 4:1.

Ostatnie 20 minut ponowie lepiej zaczęli bydgoszczanie, którzy już po 30 sekundach strzelili gola na 5:1. Następnie doszło do wymiany ciosów, podczas której oba zespoły zdobyły dwie bramki i mecz zakończył się zwycięstwem BKS-u 7:3.

Po zwycięstwie z łodzianami BKS zajmuje czwarte miejsce w tabeli i ma realną szansę na awans do fazy play-off. Za dwa tygodnie (28.02) bydgoscy hokeiści podejmą Capitals Warszawa, a 13 marca zagrają na wyjeździe z Oliwa Hockey Team.

BKS Bydgoszcz – ŁKH Łódź 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)
bramki: Artur Bielicki 4’, Michał Sochacki 27’, Szymon Kiliński 28’, Ireneusz Małachowski 36’, Mateusz Barański 41’, Jakub Puchalski 48’, Jakub Puchalski 60’ – Tadeusz Raczyński 31’, Paweł Pełzowski 47’, Mateusz Kamiński 49’

BKS: Tomczyk – Kiliński, Bielicki, Barański, Sochacki, Puchalski, Tomczyk, Rzepiński, Matusiak, Zembrzuski, Małachowski, Szurgot, Iwanow, Woźniak, Pronobis, Niedzielski, Kowalski, Mistera, Lietz, Jurski

Sebastian Torzewski