Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrwają prace na Alejach Ossolińskich. Zmieni się wygląd traktu spacerowego [ZDJĘCIA]
05.02.2021 | 10:26

Trwają prace na Alejach Ossolińskich. Zmieni się wygląd traktu spacerowego [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Trwa modernizacja traktu spacerowego na Alejach Ossolińskich. W ramach inwestycji przebudowane zostanie także skrzyżowanie  z ulicami Mikołaja Kopernika i Karola Szymanowskiego, a na jezdni alei zostaną wytyczone pasy rowerowe.

Prace, prowadzone przez bydgoską firmę Affabre, obejmują wymianę nawierzchni na ścieżkach spacerowych na nowoczesną mineralną dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, zainstalowanie nowych ławek, donic z kwiatami czy koszy na śmieci, przygotowanie miejsca na nasadzenia 46 dębów, a także przebudowę skrzyżowania Alei Ossolińskich z ulicami Kopernika i Szymanowskiego. Aby poprawić komfort i bezpieczeństwo pieszych, samo skrzyżowanie zostanie zwężone, a przejście będzie uzupełnione o estetyczny pas z kostki granitowej. A to niejedyna zmiana, bo kolejne przejście powstanie po południowej stronie skrzyżowania (bliżej bazyliki). Do tej pory piesi mieli do dyspozycji przejście jedynie po stronie północnej skrzyżowania.


CZYTAJ WIĘCEJ O INWESTYCJI NA ALEJACH OSSOLIŃSKICH


Przebudowa traktu spacerowego ulokowanego między dorodnymi dębami to nie jedyna zmiana, jaka zajdzie na śródmiejskiej alei. W tym roku na jezdniach mają zostać wytyczone pasy rowerowe; nastąpi też przesunięcie parkowania z jezdni na chodnik. – Nasz najświeższy sukces to zaplanowanie w tym roku wytyczenia pasów rowerowych na al. Ossolińskich. Zasugerowaliśmy połączenie tej zmiany z rewitalizacją tego obszaru i nasz wniosek został zaakceptowany – podkreśla Bydgoska Masa Krytyczna.

Prace na alejach Ossolińskich – przy sprzyjających warunkach pogodowych – mają potrwać około 5 miesięcy. Ich koszt to niemal pół miliona złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments