Bydgoszcz
4C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 3
4C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUderzenie bydgoskich policjantów w narkotykowy biznes
14.10.2017 | 09:49

Uderzenie bydgoskich policjantów w narkotykowy biznes

Na zdjęciu: Narkotykowy biznes został przerwany.

Fot. Policja.

Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali mieszkańca bydgoskiego Śródmieścia podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli blisko 3kg białego proszku. Badanie jednego z worków wykazało, że jest to amfetamina. 38-latek został aresztowany na trzy miesiące.

To już kolejne uderzenie wydziału narkotykowego z bydgoskiej komendy w podziemie narkotykowe. Tym razem uderzyli w jednego z mieszkańców centrum miasta. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna może posiadać narkotyki. Po południu przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres.

Około godziny 19:00 zauważyli podejrzewanego jak wychodzi z budynku. Policjanci wylegitymowali go i udali się z nim do jego mieszkania. Tam wszystko się potwierdziło. W wyniku przeszukania pomieszczeń, policjanci znaleźli duże worki z białym proszkiem, poporcjowane woreczki strunowe z zielonym suszem oraz białym proszkiem, a także wagę elektroniczną oraz puste tzw. „dilerówki”.

Wstępne badanie narkotestem jednego z worków, który ważył blisko kilogram wykazało, że jest to amfetamina. Natomiast zielony susz roślinny okazał się być marihuaną. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli około 50g marihuany oraz blisko 3kg białego proszku, które trafią do policyjnego laboratorium. Dokładna ekspertyza wykaże, czy są to zakazane środki psychoaktywne. Do sprawy został zatrzymany 38-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować wobec niego o areszt. Wczoraj (13.10.2017) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 38-latka na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści