Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW poszerza ofertę studiów magisterskich. Pojawią się dwa nowe kierunki

Dodano: 24.05.2023 | 11:16

Na zdjęciu: Na UKW pojawią się nowe kierunki drugiego stopnia studiów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od następnego roku akademickiego będzie można rejestrować się na dwa nowe kierunki. Były one wcześniej dostępne w ofercie studiów licencjackich, a teraz będzie można również kontynuować je na studiach magisterskich.

Nowymi kierunkami na studiach magisterskich będą logopedia i praca socjalna. Rejestracja w systemie UKW na rok akademicki 2023/2024 możliwa będzie już od 8 czerwca. Oba kierunki są obecne na UKW już od wielu lat w formie kierunków studiów I stopnia. Teraz również będzie można uczęszczać na II stopień.

Studia II dają przede wszystkim więcej możliwości i uprawnień. Absolwenci z tytułem magistra mogą również kontynuować swoją karierę naukową i aplikować do Szkoły Doktorskiej. Natomiast takie swoiste usamodzielnienie się obszarów logopedii oraz pracy socjalnej, wynika przede wszystkim z niesłabnącego zainteresowania absolwentami tych kierunków na rynku pracy – wyjaśnia Prodziekan Wydziału Pedagogiki, dr Elżbieta Okońska.

Praca socjalna jest skupiona na pomocy ludziom, rozwiązywaniu złożonych problemów społecznych, a także na organizowaniu i aktywizowaniu społeczności lokalnych. Absolwenci tego kierunku mogą pracować z osobami wykluczonymi społecznie, w poradniach, ośrodkach wsparcia czy zakładach karnych. Na studiach II stopnia studenci poznają zagadnienia związane m.in. z psychologią społeczną, polityką społeczną, mediacjami czy działalnością pożytku publicznego. Studia magisterskie w zakresie pracy socjalnej mają na celu zwiększenie szans na zdobycie kwalifikacji zawodowych absolwentów różnych kierunków studiów w dziedzinie nauk społecznych i nauk o rodzinie.

Natomiast absolwenci logopedii uzyskają teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi z zaburzeniami w komunikacji językowej, niezbędne do wykonywania zawodu logopedy i nauczyciela logopedy, zgodnie z obowiązującymi standardami kształcenia, przygotowującymi do zawodu nauczyciela. Będą mogli znaleźć pracę w poradniach, klinikach, żłobkach i przedszkolach.

Rekrutacja na te i inne kierunki rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 11 lipca. Kandydaci, którzy chcą studiować logopedię lub pracę socjalną II stopnia na studiach niestacjonarnych mają czas na rejestrację do 17 września.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments