Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW podsumowuje pierwszą turę rekrutacji. Hitem psychologia, spore zainteresowanie prawem
15.07.2021 | 14:11

UKW podsumowuje pierwszą turę rekrutacji. Hitem psychologia, spore zainteresowanie prawem

Na zdjęciu: Na studia w bydgoskim uniwersytecie podczas pierwszej tury rekrutacji zarejestrowało się 3700 osób.

Fot. Klaudia Karczmarek

14 lipca o północy upłynął pierwszy termin rejestracji na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w roku akademickim 2021/2022. Na podium najbardziej obleganych kierunków uczelni znalazły się psychologia, kryminologia i anglistyka. Zainteresowałem cieszą się także nowe profile: prawo, cyberdemokracja oraz fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej. 

Na studia w bydgoskim uniwersytecie podczas pierwszej tury rekrutacji zarejestrowało się 3700 osób. – Niespodzianek nie było: cieszy stałe zainteresowania studiami od lat obecnymi w ofercie UKW, ale i wzrastająca liczba chętnych na nowe kierunki studiów – podkreśla Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy uczelni. Wśród najbardziej obleganych kierunków tradycyjnie znalazły się: psychologia (8 osób/miejsce), kryminologia (5 os./m.) oraz anglistyka (4 os./m.).

Popularnymi kierunkami, gdzie statystycznie notujemy dwie – trzy osoby na miejsce, to m.in. biotechnologia, informatyka, matematyka, geografia, filologia polska, humanistyka drugiej generacji, pedagogika opiekuńcza, pedagogika resocjalizacyjna oraz lingwistyki stosowane: angielsko-arabska, angielsko-rosyjska oraz rosyjsko-chińska – wylicza Zieliński.

Uniwersytet podkreśla, że kandydaci wyrazili zainteresowani nowościami w ofercie dydaktycznej: cyberdemokracją i studiami nad rozwojem oraz fizycznymi podstawy radioterapii – kierunkiem powstałym we współpracy z bydgoskim Centrum Onkologii.Na hit zapowiada się rekrutacja na prawo. Kierunek, który uzyskał zgodę na uruchomienie w UKW przed tygodniem, rekrutować będzie studentów do 10 września. Już dziś jednak widać olbrzymie zainteresowanie bezpłatnym studiowaniem prawa na bydgoskim uniwersytecie. W ciągu pięciu dni zarejestrowało się nań niemal 100 osób – informuje rzecznik uniwersytetu.


CZYTAJ WIĘCEJ: Na UKW będzie można studiować prawo. Wystartowała rekrutacja


Najbliższe tygodnie rekrutacji na studia stacjonarne przebiegać będą według harmonogramu:

  • Przyjmowanie dokumentów od kandydatów zakwalifikowanych do wpisu na studia – 22-23 lipca. WAŻNE: Dokumenty przesyłane pocztą muszą trafić na UKW do 23 lipca 2021, do godz. 14:00. Prosimy o przesyłanie dokumentów listem poleconym priorytetowym. Dokumenty przesłane po terminie trafią na Komisję Odwoławczą.
  • Ogłoszenie wstępnych wyników kwalifikacji – 27 lipca
  • Ogłoszenie list kandydatów wpisanych na studia – 28 lipca
  • Ostatni dzień przyjmowania wniosków o zwrot opłaty rekrutacyjnej – 30 lipca
  • Ogłoszenie dodatkowych naborów na studia – 5 sierpnia.
  • Zakończenie rejestracji elektronicznej w II naborze – 10 września (termin dotyczy również studiów niestacjonarnych).
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści