Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW zawiesza wybory rektora

Dodano: 18.03.2020 | 09:55

Na zdjęciu: Budynek UKW przy ulicy Kopernika.

Fot. Stanisław Gazda

Planowane na 24 marca wybory nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego nie odbędą się. 

Przypomnijmy: Elekcja nowego sternika uczelni miała odbyć się 24 marca o godz. 11:00. W związku z stanem zagrożenia epidemią koronawirusa najpierw odwołano planowane na 19 marca spotkanie przedwyborcze z kandydatami na najważniejszą funkcję na UKW. Wczoraj (17 marca) komisja wyborcza podjęła jednak uchwałę o bezterminowym zawieszeniu wszystkich czynności wyborczych. – Powodem jest zagrożenie epidemiczne – czytamy w uzasadnieniu.

O funkcję rektora UKW ubiega się dwóch kandydatów – sprawujący ją obecnie prof. Jacek Woźny oraz prof. Bernard Mendlik, dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej. Programy wyborcze obu kandydatów szczegółowo zaprezentowaliśmy w minionym tygodniu na MetropoliaBydgoska.PL – CZYTAJ WIĘCEJ.

Wcześniej decyzję o zawieszeniu wyborów podjął Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy – zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem miały one odbyć się 8 kwietnia. Warto dodać, że z grona naukowców tej uczelni chęć objęcia funkcji rektora wyraziły dwie osoby – obecnie pełniący ją prof. Tomasz Topoliński oraz prof. Marek Adamski, dziekan Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika dokonał już elekcji nowego rektora – w czwartek, 12 marca został nim jedyny kandydat na to stanowisko, czyli prof. Andrzej Sokala.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments