Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW zawiesza wybory rektora
collegium copernicanum ukw
18.03.2020 | 09:55

UKW zawiesza wybory rektora

Na zdjęciu: Budynek UKW przy ulicy Kopernika.

Fot. Stanisław Gazda

Planowane na 24 marca wybory nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego nie odbędą się. 

Przypomnijmy: Elekcja nowego sternika uczelni miała odbyć się 24 marca o godz. 11:00. W związku z stanem zagrożenia epidemią koronawirusa najpierw odwołano planowane na 19 marca spotkanie przedwyborcze z kandydatami na najważniejszą funkcję na UKW. Wczoraj (17 marca) komisja wyborcza podjęła jednak uchwałę o bezterminowym zawieszeniu wszystkich czynności wyborczych. – Powodem jest zagrożenie epidemiczne – czytamy w uzasadnieniu.

O funkcję rektora UKW ubiega się dwóch kandydatów – sprawujący ją obecnie prof. Jacek Woźny oraz prof. Bernard Mendlik, dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej. Programy wyborcze obu kandydatów szczegółowo zaprezentowaliśmy w minionym tygodniu na MetropoliaBydgoska.PL – CZYTAJ WIĘCEJ.

Wcześniej decyzję o zawieszeniu wyborów podjął Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy – zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem miały one odbyć się 8 kwietnia. Warto dodać, że z grona naukowców tej uczelni chęć objęcia funkcji rektora wyraziły dwie osoby – obecnie pełniący ją prof. Tomasz Topoliński oraz prof. Marek Adamski, dziekan Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika dokonał już elekcji nowego rektora – w czwartek, 12 marca został nim jedyny kandydat na to stanowisko, czyli prof. Andrzej Sokala.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści