Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 18 • L 15
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW na przełomie roku ponownie przechodzi na tryb zdalny. „Minimalizacja skutków wyjazdów świątecznych”
09.12.2021 | 10:04

UKW na przełomie roku ponownie przechodzi na tryb zdalny. „Minimalizacja skutków wyjazdów świątecznych”

Na zdjęciu: Budynki UKW przy ulicy Ogińskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ogłosił, że w okresie świątecznym wszystkie zajęcia na studiach będą prowadzone w trybie zdalnym.

We wtorek, 7 grudnia przedstawiciele ministerstwa zdrowia ogłosili nowy pakiet obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Jednym z jego elementów jest wprowadzenie od 20 grudnia do 9 stycznia 2022 roku nauki zdalna dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Koronawirus. Ogłoszono nowy pakiet obostrzeń na święta

Rząd nie wprowadził ograniczeń dotyczących nauki na szkołach wyższych, ale wiele z nich podejmuje decyzję o przejściu na tryb zdalny. Obecnie w ten sposób zajęcia prowadzone są na Politechnice Bydgoskiej, ale do tego grona ponownie dołączy Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Przypomnijmy, że od 8 do 21 listopada wszystkie zajęcia na uczelni były prowadzone online – powodem tej decyzji był wzrost liczby zachorowań, w tym na COVID-19, wśród studentów i wykładowców uczelni.

Teraz uczelnia ogłosiła, że od 18 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 roku wszystkie zajęcia dydaktyczne na studiach I, II i III stopnia, jednolitych magisterskich, studiach podyplomowych, innych formach kształcenia oraz w szkole doktorskiej, realizowanych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, prowadzone będą w formie zdalnej z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. Jedynym wyjątkiem są praktyki, które odbywają się na dotychczasowych zasadach.

Decyzję podjęto po konsultacjach z Samorządem Studenckim. Taka organizacja zajęć powinna zminimalizować skutki wyjazdów okołoświątecznych – przekonuje Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy UKW. Dodaje jednak, że dyżury i konsultacje dla studentów, a także egzaminy, zaliczenia czy egzaminy dyplomowe mogą odbywać się w formie stacjonarnej (z zachowaniem aktualnie obowiązujących wymogów bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego) lub zdalnie wyłącznie z wykorzystaniem platformy Moodle lub MS Teams.

Zieliński informuje także, że Domach Studenta mogą przebywać wyłącznie osoby w nich zakwaterowane. – Obowiązuje zakaz przyjmowania gości – podkreśla rzecznik. Pomimo zawieszenia zajęć stacjonarnych, dla studentów nadal dostępna jest biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, która funkcjonuje z zachowaniem aktualnie obowiązujących wymogów bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bydgoskie szkoły na kwarantannie. Jeszcze walka z wirusem czy już walka z cieniem? [SONDA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments