Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUTP staje przed wyborami nowego rektora. Jest trzech kandydatów
04.03.2016 | 13:51

UTP staje przed wyborami nowego rektora. Jest trzech kandydatów

Znamy nazwiska kandydatów na nowego rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Na zdjęciu: Budynek Auditorium Novum mieści się w kompleksie uczelnianym przy ulicy Kaliskiego.

Fot. Leszek Grabowski

Prof. Antoni Bukaluk po raz pierwszy został wybrany rektorem UTP w 2008 roku. Ponownie rektorem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy został w roku 2012. Kadencje rektorów trwają obecnie cztery lata i rozpoczynają się  1 września w roku wyborów, kończą – 31 sierpnia w roku, w którym upływa kadencja. Jedna osoba nie może być wybrana do pełnienia funkcji więcej niż na dwie następujące po sobie kadencje. Tak więc UTP czekają wybory nowego rektora.

Od doktora Mieczysława Karola Napartego, rzecznika prasowego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, udało nam się zdobyć jeszcze „gorącą” informację na temat kandydatów na stanowisko rektora.

– O godzinie 12:00 minął termin zgłaszania kandydatur. Potwierdziły się informacje, które wcześniej pojawiały się na tzw. giełdzie i tak, w kolejności alfabetycznej, swój start w wyborach zgłosili: prof. Marek Bieliński, obecny prorektor ds. współpracy z gospodarką i zagranicą. Drugim kandydatem jest prof. Adam Podhorecki, obecnie dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Trzecim ubiegającym się o stanowisko rektora UTP jest prof. Tomasz Topoliński z Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

Zdaniem rzecznika są to dobre kandydatury. Wyboru 15 marca dokona kolegium elektorów UTP.


Powiązane treści