Bydgoszcz
1C
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -0
2C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIVIP tygodnia: Lekarz na pierwszej linii frontu
Paweł Rajewski Bydgoszcz
16.10.2020 | 07:58

VIP tygodnia: Lekarz na pierwszej linii frontu

Na zdjęciu: Dr n.med. Paweł Rajewsk jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dr n.med. Paweł Rajewski, prof. WSG, rodowity bydgoszczanin, jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych. Urodzony w 1979 roku, po ukończeniu I LO studiował na bydgoskiej Akademii Medycznej. Specjalista chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych, hepatolog, ukończył także szkolenie specjalizacyjne z zakresu transplantologii klinicznej. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno Zakaźnym w Bydgoszczy, gdzie pełni funkcje kierownika Oddziału Internistyczno-Zakaźnego.

Pochodzi z rodziny znanych i cenionych w mieście lekarzy. Tata Włodzimierz jest nefrologiem, mama Bożena i brat Piotr to neurolodzy. Wśród wielu specjalności dr Rajewski znany jest licznym bydgoszczanom walczącym z zaburzeniami metabolicznymi, w szczególności z otyłością i zaburzeniami lipidowymi oraz stłuszczeniem wątroby, jako propagator zdrowego stylu życia i inicjator wielu prozdrowotnych akcji profilaktycznych. Obecnie pochłonięty jest walką z pandemią koronawirusa.

Dr Paweł Rajewski jest laureatem wielu nagród, m.in. otrzymał prestiżowy tytuł Anioła Medycyny, nagrodę przyznawaną nielicznym, Super Talenty Medycyny i wiele innych wyróżnień szczególnie ważnych, bo przyznawanych przez pacjentów czy przez lokalne władze na rzecz podnoszenia świadomości zdrowotnej społeczeństwa.

Prywatnie ma dwójkę cudownych dzieci: Adriannę lat 13, Antka lat 9.

Jego hobby to sport sport, podróże oraz angielska motoryzacja klasyczna. No i oczywiście medycyna.

***
VIP Tygodnia to stały element Magazynu Towarzyskiego VIP Wojciecha Szczapy Romanowskiego, który przez ponad 20 lat ukazywał się na łamach bydgoskiej prasy. Od 16 października magazyn jest publikowany na portalu MetropoliaBydgoska.pl. VIP-a Tygodnia wyróżniamy co piątek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści