Bydgoszcz
11C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 12 • L 10
20C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW Bydgoszczy powstają nowe magazyny. Mają już pierwszego najemcę
19.09.2020 | 10:18

W Bydgoszczy powstają nowe magazyny. Mają już pierwszego najemcę

Na zdjęciu: Panattoni realizuje kolejną inwestycje magazynową w Bydgoszczy.

Fot. archiwum

Panattoni rozpoczęło budowę Panattoni Park Bydgoszcz III – kolejnego parku logistyczno-magazynowego w Bydgoszczy. Inwestycja o planowanej powierzchni 43 000 mkw. ma już pierwszego najemcę – polski oddział międzynarodowej firmy Reconext. To nowa nazwa dla działającej już w Bydgoszczy firmy Teleplan oraz Clover Wireless.

Firma Panattoni zrealizowała już w Bydgoszczy trzy wielkie inwestycje magazynowe. Pierwsza powstała na terenie dawnego Zachemu – część powierzchni jest użytkowana przez Kaufland, który ulokował w niej centrum dystrybucyjne. Drugi – to hale przy ulicy Chemicznej, pomiędzy Mokrą a Dachtery. Najemcą tych magazynów został inny handlowy gigant – Carrefour, który podobnie jak Kaufland stworzył w nich centrum dystrybucji towarów. W tym roku Panattoni oddało natomiast do użytku Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. powstała w rejonie ulicy Chemicznej i Dachtery. Wśród najemców oddanego do użytku magazynu są firmy logistyczne: Nissin Logistics, który zajął 18 300 mkw. powierzchni i firma Inpost z wynajętymi ok. 5000 mkw.

We wrześniu deweloper rozpoczął realizację kolejnego parku produkcyjno-magazynowego w Bydgoszczy – powstaje on w rejonie ulicy Chemicznej, a konkretnie między ulicą Mokrą a Dachtery. Inwestycja o planowanej powierzchni 43 000 mkw. ma już pierwszego najemcę – polski odział międzynarodowej firmy Reconext (nowa nazwa dla Teleplan i Clover Wireless). Przedsiębiorstwo jest wiodącym dostawcą usług posprzedażowych w zakresie serwisu urządzeń elektronicznych, a obsługiwane przez firmę rynki obejmują elektronikę użytku domowego, sieci korporacyjne i przechowywanie danych, sprzęt mobilny oraz sprzęt do punktów sprzedaży. Firma Teleplan ma swój oddział w Bydgoszczy – mieści się on przy ulicy Przemysłowej.

W Panattoni Park Bydgoszcz III Reconext wynajął 12 800 mkw powierzchni – z czego 11 500 mkw. to powierzchnia operacyjna (serwisowa, testowa i magazynowa), a 1300 mkw. to powierzchnia biurowa 1300 m kw. Panattoni informuje, że nowy najemca wprowadzi się do parku magazynowego już w styczniu 2021 roku. – Dzięki temu będzie mógł zwiększyć swoje moce i poszerzyć portfolio klientów – podkreśla firma.

Warto dodać, że powierzchnia dedykowana Reconext w ramach Panattoni Park Bydgoszcz III będzie nie tylko w pełni dostosowana do potrzeb prowadzonej działalności przedsiębiorstwa, ale dodatkowo zostanie wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 300 kWp. Ponadto, park zostanie wyposażony w stacjonarne ładowarki do samochodów elektrycznych czy specjalnie zaprojektowane strefy zieleni, których podlewanie będzie wspomagane z instalacji odzysku wody deszczowej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści