Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
50% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 26 • L 25
24C
Pt
24C
Sob
21C
Nd
22C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW centrum Bydgoszczy rośnie Nowy Port. Trwają prace fundamentowe [ZDJĘCIA]
16.07.2021 | 12:31

W centrum Bydgoszczy rośnie Nowy Port. Trwają prace fundamentowe [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: etap Nowego Portu obejmuje swoim zakresem nową zabudowę apartamentową w kwartale ulic Obrońców Bydgoszczy od północy i Marcinkowskiego od zachodu oraz rewitalizację i odtworzenie istniejących zabudowań po fabryce „Befana”.

Fot. AWZ Deweloper

Trwają prace przy I etapie inwestycji Nowy Port naprzeciwko Opery Nova. Zabetonowano już pierwszą część płyty fundamentowej. Apartamenty z widokiem na Brdę, realizowane przez AWZ Deweloper, powstają zgodnie z harmonogramem.

I etap Nowego Portu obejmuje swoim zakresem nową zabudowę apartamentową w kwartale ulic Obrońców Bydgoszczy od północy i Marcinkowskiego od zachodu oraz rewitalizację i odtworzenie istniejących zabudowań po fabryce „Befana”. To aż 30% całego przedsięwzięcia – jak podkreśla AWZ, jest ono z niecierpliwością wyczekiwane przez bydgoszczan. Obecnie w kwartale ulic Obrońców Bydgoszczy i Marcinkowskiego trwają prace ziemne i żelbetowe.


PRZECZYTAJ POPRZEDNI RAPORT Z BUDOWY NOWEGO PORTU


Wykonaliśmy już ok. 80% wykopu i na bieżąco zalewamy „chudziaki” – mówi Łukasz Iglewski, kierownik budowy. – Na budowie pojawił się pierwszy żuraw, a wraz z nim zjechały pierwsze dostawy stali zbrojeniowej i rozpoczęły się prace zbrojarskie. Właśnie zabetonowaliśmy pierwszą działkę płyty fundamentowej – dodaje. Bardzo intensywnym dniem przy realizacji Nowego Portu była miniona środa (14 lipca). Od wczesnych godzin porannych do samego wieczora trwały prace związane z betonowaniem pierwszej z dwunastu! części płyty. Na budowę przyjechało aż 60 betoniarek, które przywiozły ok. 500 m3 betonu. Nad prawidłowością wykonania czuwała rzesza specjalistów – inżynierowie, inspektorzy nadzoru, specjaliści od badania parametrów betonu oraz eksperci od hydroizolacji.

Inwestor podkreśla, że monitorowanie wykonywania zabezpieczeń przez wodą jest tu szczególnie ważne. Wraz ze zbrojeniem montowane są systemowe elementy hydroizolacji bezpowłokowej – tzw. „białej wanny”. To ona zapewni szczelność dwóm kondygnacjom podziemnym.

Nasi klienci doskonale wiedzą, że kupując apartament pod marką AWZ nie muszą się obawiać o jakość wykonania czy harmonogram. Od lat realizujemy nasze inwestycje zachowując najwyższe standardy – przekonuje Anna Wydrzyńska, wiceprezes AWZ Deweloper. Dodaje ona, że Nowy Port to pierwsze prawdziwe i jedyne apartamenty w standardzie prestige w Bydgoszczy, a co się z tym wiąże – cechujące się stosunkowo wysoką ceną.

To najlepiej zainwestowane pieniądze w nieruchomości na bydgoskim rynku. Nowy Port to inwestycja, o której mówi się już w całej Polsce. Jesteśmy w połowie przedsprzedaży: oferta nie trafiła jeszcze do oficjalnego obiegu, a już zarezerwowanych mamy ok. 20% apartamentów w pełnym przekroju metrażowym – przekazuje wiceprezes. Jak dodaje Wydrzyńska, popularnością cieszą się nieduże mieszkania w części inwestycyjnej, jak i największe, najbardziej prestiżowe apartamenty w luksusowych wieżach, z widokiem na rzekę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
12 dni temu

Ma powstać,oby .

Powiązane treści