Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 6 • L 4
9C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportW tym roku nie będzie Bydgoszcz Cycling Challenge. „Powodem są liczne remonty”
08.02.2019 | 19:20

W tym roku nie będzie Bydgoszcz Cycling Challenge. „Powodem są liczne remonty”

Na zdjęciu: Rywalizacja w ramach Bydgoszcz Cycling Challenge odbywała się na Trasie Uniwersyteckiej.

Fot. Stanisław Gazda

W tym roku nie odbędzie się trzecia edycja zawodów Bydgoszcz Cycling Challenge. Organizatorzy poinformowali, że przyczyną tej decyzji są liczne remonty dróg w pobliżu centrum miasta.

Kolarska rywalizacja Bydgoszcz Cycling Challenge odbyła się po raz pierwszy w 2017 roku. Organizatorzy imprezy przyciągnęli uwagę miłośników kolarstwa interesującą formą zawodów w formie kryterium ulicznego na liczącej ponad 3 kilometry pętli, która została wyznaczona na Trasie Uniwersyteckiej. Uczestnicy startowali w wyścigach eliminacyjnych (dystans 21 km dla rowerów szosowych i 18 km dla innych), a zawodnicy z najlepszymi czasami lub z największą liczbą zdobytych na premiach punktów awansowali do finałów. W ramach imprezy odbywały się też zawody w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów. Dwie dotychczasowe edycje BCC, organizowane zawsze w maju, przyciągnęły do Bydgoszczy kilkuset zawodników z całej Polski.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z UBIEGŁOROCZNEJ EDYCJI BYDGOSZCZ CYCLING CHALLENGE 


W 2019 roku zawody miały odbyć się 29 maja – zapisy na nie rozpoczęto już w grudniu. Dziś dowiedzieliśmy się, że tegoroczna edycja imprezy została odwołana. Jak podali organizatorzy Bydgoszcz Cycling Challenge, taka decyzja jest spowodowana brakiem możliwości zapewnienia przebiegu trasy kolarskiej na Trasie Uniwersyteckiej.

Powodem są liczne remonty infrastruktury drogowej w obrębie centrum Bydgoszczy: zaplanowane na 2019 oraz te realizowane z opóźnieniem lub w trybie awaryjnym. Trasa Uniwersytecka, na której tradycyjnie rozgrywaliśmy Bydgoszcz Cycling Challenge, będzie musiała pełnić funkcję głównej drogi objazdowej dla ulic remontowanych przez cały 2019 rok – czytamy w oświadczeniu. Chodzi oczywiście o rozpoczynającą się przebudowę ulicy Kujawskiej – w środę, 6 lutego wykonawca inwestycji przejął plac budowy i niebawem rozpocznie pierwsze prace. Wciąż trwa też przedłużona o kilka miesięcy budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej, a remont ulicy Wojska Polskiego i węzła Szarych Szeregów wkroczył właśnie w kluczową fazę.

Powodem są liczne remonty infrastruktury drogowej w obrębie centrum Bydgoszczy

– organizatorzy Bydgoszcz Cycling Challenge o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy.

Stowarzyszenie Ars Athletica Bydgoszcz – organizator BCC, ale też imprezy Bydgoszcz Triathlon, rozważało możliwość zorganizowania imprezy na innej trasie. Jednak brak możliwości zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sprawił, że podjęli oni decyzję o odwołaniu rywalizacji. Stowarzyszenie przyznaje też, że BCC rozgrywane na innej trasie straciłoby swój unikatowy charakter.

Odwołanie tegorocznej edycji nie oznacza jednak, że Bydgoszcz Cycling Challenge całkowicie zniknie z mapy bydgoskich imprez sportowych. Ars Athletica chce wrócić do organizacji imprezy w momencie, w którym będzie możliwe ponowne rozegranie zawodów na Trasie Uniwersyteckiej – być może już w 2020 roku. Warto jednak podkreślić, że prace przy przebudowie ulicy Kujawskiej mają potrwać dwa lata. Jednocześnie organizatorzy zapewnili też osoby, które już zapisały się na zawody, że otrzymają zwrot wpłaconych pieniędzy. – Wszystkie opłaty wpisowe zostaną zwrócone w przeciągu 7 dni na konto, z którego dokonywaliście wpłaty – podkreślili.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści