Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja BydgoszczW weekend zmiany w ruchu z powodu triathlonu. Tramwaje i autobusy nie dojadą do Myślęcinka
las gdański bydgoszcz
16.08.2021 | 11:29

W weekend zmiany w ruchu z powodu triathlonu. Tramwaje i autobusy nie dojadą do Myślęcinka

Na zdjęciu: W sobotę i niedzielę tramwaje nie będą kursować do pętli Las Gdański.

Fot. BB

W najbliższy weekend (21/22 sierpnia) w Bydgoszczy odbędzie się Triathlon Polska 2021. Część biegowa będzie organizowana w Myślęcinku, a rowerzystów napotkamy natomiast na drodze z Bydgoszczy do Borówna. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami w ruchu.

Jak informuje ZDMiKP, w najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w ruchu pojazdów mogą występować na trasie ze stadionu Zawiszy przez Niemcz do Borówna. – Na tym odcinku organizowany będzie etap rowerowy – przekazują drogowcy. Kolarska część Triathlonu Polska 2021 odbędzie się na drodze Borówno – Nekla – Pauliny – Nekla – Kotomierz, a następnie przez Żołędowo i Niemcz (ulicami Bydgoską i Słowackiego) aż do ulicy Jeździeckiej, a następnie ulicą Jeździecką, Gdańską do stadionu Zawiszy.
Zamknięta dla ruchu pojazdów, poza ulicami Jeździecką i Gdańską (na odcinku od Szosy Gdańskiej do ulicy 11 Listopada) będzie także ulica Rekreacyjna. – Dojazd do Myślęcinka będzie możliwy ulicą Zamczysko. Na skrzyżowaniu z ulicą Gdańską ruchem kierować będą sygnaliści; dopuszczona będzie możliwość przejazdu prosto przez skrzyżowanie w ulicę Konną – podkreśla zarząd dróg.

W związku z zawodami, na odcinku ulicy Gdańskiej od stadionu Zawiszy do granicy miasta zostanie wyłączony ruch komunikacji publicznej. Zmiany w ruchu autobusów będą obowiązywać:

  • w sobotę, 21 sierpnia – w godzinach 6:30 – 17:30,
  • w niedzielę, 22 sierpnia – w godzinach 9:00 – 12:00,

Zmiany w ruchu tramwajowym – wyłączenie linii nr 1, 2 i 10 z obsługi pętli Las Gdański będzie obowiązywać:

  • w sobotę, 21 sierpnia – w godzinach 11:30 – 22:30
  • w niedzielę, 22 sierpnia – w godzinach 9:00 – 13:30.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w obrębie Myślęcinka

Linia nr 52
Wszystkie kursy w układzie stałym wydłużone do Podkowy zostaną skrócone do pętli Dworzec Leśne (poza kursem 5:10) oraz do pętli Myślęcinek.

Linia nr 82
Kursy linii numer 82 zostaną skrócone do pętli Zamczysko.

Linia nr 93

Kursy linii numer 93 zostaną skierowane na trasę zmienioną. Kursy do i z Niw realizowane będą trasą czasowo zmienioną ulicami Modrzewiową, Alejami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Armii Krajowej – od przystanku Osielsko/Myślęcinek powrót na swoją trasę. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Gdańska/Jeździecka, Myślęcinek, Las Gdański, Modrzewiowa/Gdańska, Leśne (przy Modrzewiowej w kierunku Gdańskiej). Dodatkowe przystanki do obsługi pasażerskiej na trasie objazdu: Armii Krajowej/Jeździecka (przystanek linii 52) w kierunku pętli Dworzec Leśne, Armii Krajowej/Zamczysko (przystanek PKS i 52), Leśne (w ciągu ulicy Modrzewiowej w kierunku Armii Krajowej).

Linia nr 94

Kursy linii numer 94 zostaną zawieszone do godziny 17:30 w sobotę i godziny 12:00 w niedzielę.

Linia nr 98 (tylko w sobotę)

Kurs linii numer 98 o godzinie 13:47 z pętli Przylesie zostanie zawieszony.

Linia nr 1, 10
Tramwaje zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Bielawy.

Linia nr 2

Tramwaje linii nr 2 zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Rycerska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
9 miesięcy temu

a mapkę trasy i dokładne godziny zamknięć ulic to nie łaska zamieścić

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu

Komunikacja powinna jeździć normalnie bez zmian, jak chcą biegać to niech biegają po Myślęcinku bez blokowania miasta i ościennych miejscowości ( komunikacja podmiejska)