Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWęzeł Szarych Szeregów i Rondo Kujawskie: Ostatnie kursy przed przebudową [ZDJĘCIA]
13.07.2018 | 19:11

Węzeł Szarych Szeregów i Rondo Kujawskie: Ostatnie kursy przed przebudową [ZDJĘCIA]

Tramwaje na Górny Taras wrócą za rok.

Zdjęcia: Błażej Bembnista

Od jutra (14 lipca) mieszkańcy Glinek, Kapuścisk, Wyżyn i Wzgórza Wolności przez rok nie będą mogli korzystać z komunikacji tramwajowej. Firma ZUE rozpoczyna przebudowę węzła Szarych Szeregów oraz torowiska wzdłuż Wojska Polskiego wraz z pętlą Wyżyny. Prace potrwają do jesieni 2019 roku. Uwieczniliśmy na zdjęciach ostatni dzień funkcjonowania tramwajów przed sporymi zmianami infrastrukturalnymi. 

Podczas remontu przewidziano szereg zmian w układzie torowym. Pętla awaryjna przy Magnuszewskiej zyska wjazd od strony Ronda Kujawskiego, co umożliwi skierowanie na nią tramwajów jadących przez przebudowaną ulicę Kujawską. Przy pętli powstaną także dwa przystanki autobusowe z drogami dojazdowymi. Przebudowany zostanie też węzeł Szarych Szeregów – usunięty zostanie jeden peron, a pozostałe zostaną przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Powstanie też skręt z Wojska Polskiego w kierunku pętli Glinki oraz nowe przystanki przy Szpitalnej i wschodniej stronie Wojska Polskiego. Warto też wspomnieć, że dziś tramwaje wykonują ostatnie kursy do pętli Rondo Kujawskie (niegdyś Karpacka). Wraz z rozpoczęciem przebudowy ulicy Kujawskiej dotychczasowa pętla przestanie istnieć.

CZYTAJ WIĘCEJ O PRZEBUDOWIE WĘZŁA SZARYCH SZEREGÓW

W związku z remontem, ZDMiKP zdecydował się na całkowite odcięcie Górnego Tarasu od komunikacji tramwajowej. Linie nr 2, 4 i 7 będą kończyły swoje kursy na Babiej Wsi, „Ósemka” będzie jeździć do zajezdni tramwajowej, zaś linia nr 9 zostanie zawieszona. Dodatkowo zostaną uruchomione dwie autobusowe linie zastępcze: Za T7 Kapuściska – most Kazimierza Wielkiego (wzmocnienie linii nr 59 w godzinach szczytów przewozowych) oraz Za T8 Kapuściska – rondo Toruńskie.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE ZMIANAMI W UKŁADZIE KOMUNIKACYJNYM [MAPA]

Drogowcy planowali też jutro zamknąć ulicę Szpitalną (od Modrakowej do Wojska Polskiego). W związku z opadami deszczu i uniemożliwieniem położenia mas bitumicznych na ul. 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej zamknięcie Szpitalnej odbędzie się w nocy 16 lipca. W międzyczasie wykonawca dokona jednak rozbiórki fragmentu torowiska i sieci trakcyjnej.

ROZKŁAD JAZDY BYDGOSKIEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ NA WWW.METROPOLIABYDGOSKA.PL/ROZKLAD

Węzeł Szarych Szeregów i Rondo Kujawskie: Ostatnie kursy przed przebudową [ZDJĘCIA]