[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje w BydgoszczyWiecha na kolejnym etapie Platanowego Parku. Oddanie do użytku za rok [ZDJĘCIA]
08.08.2019 | 18:08

Wiecha na kolejnym etapie Platanowego Parku. Oddanie do użytku za rok [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Błażej Bembnista

Zakończono budowę konstrukcji II etapu kompleksu mieszkaniowego Platanowy Park. Inwestycja powstaje na terenie dawnej fabryki Makrum.

W skład drugiego etapu Platanowego Parku – inwestycji kierowanej przez należącą do Grupy Kapitałowej Immobile spółkę CDI Konsultanci Budowlani – wchodzą dwa budynki mieszkalne: Leśna 24 (100 mieszkań) i Leśna 26 (95 mieszkań). Oba budynki będą wyposażone w lokale usługowe. W czwartek, 8 sierpnia uroczyście świętowano zakończenie konstrukcji budynków, zawieszając na szczycie najwyższego z nich wiechę. W trakcie tradycyjnej uroczystości nie zabrakło przedstawicieli Grupy Immobile na czele z jej prezesem Rafałem Jerzym, ambasadora inwestycji, czyli znanego bydgoskiego krawca Karola Włodarskiego, a także szefa pracowni projektowej CDF Architekci, która zaprojektowała kompleks Platanowy Park – Karola Fiedora.

Jedną z cech charakterystycznych dla drugiego etapu inwestycji jest ogromna hala garażowa, która pomieści 217 pojazdów. Duża część miejsc parkingowych zostanie wykonana w formie platform systemu firmy Modulo, także wchodzącej w skład Grupy Immobile. Montaż pierwszych platform jest planowany na przełom września i października. Zakończenie realizacji drugiej części Platanowego Parku jest przewidziane na IV kwartał 2020 roku.

Główną wykonawcą mieszkań przy ulicy Leśnej jest firma Madej-Bud z Łodzi. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie trzeciego etapu inwestycji, obejmującego wedle planu cztery budynki przy ulicy Dwernickiego. Niebawem ma rozpocząć się także wyburzanie ostatniej hali Makrum, znajdującej się przy ulicy Sułkowskiego. Docelowo Platanowy Park będzie stanowić siedem etapów mieszkaniowych oraz trzy obiekty biurowe, położone od strony ulicy Kamiennej i jej skrzyżowania z Sułkowskiego. Warto też wspomnieć, że CDI Konsultanci Budowlani realizują także Osiedle Uniwersyteckie w Fordonie, a także przymierzają się do budowy nowych mieszkań na Okolu. Spółka jest także inżynierem kontraktu przy innej, kluczowej realizacji Grupy Immobile – przebudowie wieżowca Projprzemu przy ulicy Bernardyńskiej na hotel trzygwiazdkowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments