[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Konstrukcja ukończona. I etap Osiedla Uniwersyteckiego w Fordonie coraz bliżej oddania [ZDJĘCIA]

Dodano: 04.07.2019 | 16:31

Na zdjęciu: Tradycyjna wiecha pojawiła się na jednym z trzech pierwszych budynków Osiedla Uniwersyteckiego.

Fot. Błażej Bembnista

CDI Konsultanci Budowlani realizują pierwszy etap kolejnej wielkiej inwestycji w Bydgoszczy. Dziś (4 lipca) firma świętowała ukończenie konstrukcji I etapu Osiedla Uniwersyteckiego – największego zamierzenia mieszkaniowego w Fordonie. Na pięciohektarowym terenie w pobliżu kampusu UTP powstanie bowiem 15 budynków.

Deweloper CDI Konsultanci Budowlani – znany z realizacji projektu Platanowy Park na osiedlu Leśnym – w ubiegłym roku rozpoczął budowę kompleksu mieszkaniowego w Fordonie. Na terenie o powierzchni pięciu hektarów, położonym pomiędzy ulicami Akademicką, Kaliskiego i Strzeleckiego powstanie 15 budynków mieszkalnych. Projekt architektoniczny jest dziełem pracowni znanego bydgoskiego architekta Krzysztofa Łukanowskiego.

fordon_top_cam3

Obecnie trwa budowa pierwszego etapu – trzech czterokondygnacyjnych bloków przy ulicy Strzeleckiego. W każdym z nich powstanie 36 mieszkań o metrażach od 26 do 54 mkw. Budynki będą wyposażone w windy i podziemne miejsca postojowe. Na przełomie czerwca i lipca ekipy budowlane zakończyły prace nad konstrukcją budynków. Była to okazja do zorganizowania tradycyjnej uroczystości zawieszenia wiechy, która ma przynieść pomyślność przyszłym mieszkańcom, a także jest oznaką ukończenia ważnego etapu budowy.

W czwartek, 4 lipca na terenie przyszłego kompleksu zjawili się budowlańcy, projektant Osiedla Uniwersyteckiego Krzysztof Łukanowski oraz przedstawiciele spółek z Grupy Kapitałowej Immobile, do której należy CDI. – Dziękuje osobom, które biorą udział w tym projekcie budowlanym. Teraz jest okazja do wymiany uwag i pogratulowania sobie. Wiele osób bierze udział w tym dziele, a nie mogą na co dzień ze sobą rozmawiać – teraz jest dobry moment do tego, by popatrzeć na efekt swojej pracy, które zostaje na trwałe. Jest to piękne miejsce do mieszkania dla mieszkańców Fordonu – powiedział prezes zarządu Grupy Kapitałowej Immobile Rafał Jerzy. Po tradycyjnym zawieszeniu wiechy wszyscy uczestnicy mogli liczyć na poczęstunek, który był okazją do rozmów na temat inwestycji.

CDI podkreśla, że na 108 mieszkań, które powstaną w ramach I etapu ponad połowa ma już swoich nabywców – a już niebawem ma ruszyć budowa drugiego etapu inwestycji. Warto dodać, że deweloper realizuje obecnie II etap Platanowego Parku (na którym także niedługo odbędzie się uroczystość zakończenia konstrukcji) oraz przymierza się do realizacji kolejnego kompleksu na kilkaset mieszkań w Bydgoszczy. CDI jest też inżynierem kontraktu innego zamierzenia Grupy Immobile – rozpoczętego już przekształcenia budynku Projprzemu przy Bernardyńskiej 13 w hotel. Warto wspomnieć, że po otwarciu hotelu w centrum Bydgoszczy nastąpi zmiana przeznaczenia obiektu przy ulicy Modrzewiowej – istniejący obecnie Hotel Focus zostanie zamknięty, a budynek po nim będzie przebudowany na cele mieszkaniowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments