Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWielkie centrum dystrybucyjne sieci Carrefour powstanie w Bydgoszczy. Właśnie rozpoczęła się budowa
11.08.2016 | 16:05

Wielkie centrum dystrybucyjne sieci Carrefour powstanie w Bydgoszczy. Właśnie rozpoczęła się budowa

Przy ulicy Chemicznej powstanie ponad 3,5 hektara przestrzeni magazynowej dedykowanej francuskiej sieci.

Na zdjęciu: W czwartek nastąpiło symboliczne wbicie pierwszej łopaty na placu budowy bydgoskiego magazynu dla Carrefoura.

Fot. mat. prasowe

Centrum logistyczne Carrefour Polska dedykowane północy oraz zachodowi kraju powstanie przy ulicy Chemicznej na Czersku Polskim. Za inwestycję, która ma zostać oddana do użytku już na początku przyszłego roku, odpowiada firma Panattoni Europe.

CZYTAJ TAKŻE: Czy w Żołędowie powstanie centrum Carrefoura?

Całkowita powierzchnia obiektów francuskiej sieci ma wynieść niemal cztery hektary. Znakomita większość, blisko 37 tysięcy metrów kwadratowych, przeznaczona będzie na magazyny, z kolei niespełna 1,5 tys. mkw. zajmą biura i zaplecze socjalne. Jak informuje inwestor, z bydgoskiego centrum dystrybucyjnego mają być obsługiwane wszystkie placówki stacjonarne Carrefoura zarówno na północy, jak i zachodzie Polski – między innymi w Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu, Zielonej Górze czy Wrocławiu.

Nowa hala będzie składała się między innymi z chłodni o powierzchni 9 tys. mkw przechowywane będą produkty takie jak mięso, nabiał czy owoce i warzywa. Centrum będzie posiadało również regały magazynowe przystosowane do wysokiego składowania, a także przechowywania materiałów niebezpiecznych (ADR). Dodatkowo, powstanie parking na ponad 120 aut osobowych oraz 40 miejsc postojowych dla samochodów ciężarowych. Strefa ładowania zapewni przestrzeń dla blisko stu wózków widłowych.

Budowa magazynów dla sieci Carrefour ma potrwać jedynie sześć miesięcy. Jego odbiór jest planowany na luty 2017 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Kajima Poland.


Powiązane treści