[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiemy, kto wybuduje nowy budynek UTP w Fordonie

Dodano: 31.08.2020 | 09:43

Na zdjęciu: Wizualizacja nowego budynku dydaktycznego UTP.

Fot. UTP

Warszawska firma Budimex wygrała przetarg na budowę budynku dydaktycznego dla Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Zapowiadana od wielu miesięcy inwestycja ma powstać do połowy 2022 roku.

Przetarg na wykonanie nowego budynku dydaktycznego został ogłoszony 30 kwietnia. W postępowaniu wzięło udział aż 16 firm – osiem przedstawionych ofert mieściło się w budżecie uczelni na to zadanie, który wynosił 42,5 miliona złotych. Najtańszą propozycję cenową przedstawił Budimex – 36,8 miliona złotych. I to właśnie ta firma została wybrana do realizacji kluczowej inwestycji uniwersytetu – jak czytamy w informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty, oferta Budimexu spełnia wszystkie warunki wymagane w specyfikacji zamówienia i otrzymała najwyższą liczbę punktów w kryterium oceny oferty (100). Przypomnijmy, że kryteriami oceny ofert były cena (60% wagi) oraz gwarancja i długość rękojmi (40%).

Nowy obiekt dydaktyczny na terenie fordońskiego kampusu UTP powstanie za Auditorium Novum. – Uzupełnieniem powierzchni dydaktycznych będą sale dydaktyczno-laboratoryjne, administracyjne, higieniczno-sanitarne oraz techniczne. W części podziemnej budynku zlokalizowane zostaną pomieszczenia magazynowo-techniczne – czytamy w dokumentacji przetargowej. Kubatura całego obiektu ma wynosić ponad 31 tysięcy m3. Gmach będzie miał cztery kondygnacje – jedną podziemną i trzy naziemne. Będzie on przeznaczony dla ponad 1000 osób. Jego najważniejszą częścią będzie wielofunkcyjna sala wykładowa na 520 miejsc, którą będzie można dzielić na dwie lub cztery mniejsze powierzchnie. Według projektantów, rozszerzy ona możliwości edukacyjne projektowanego obiektu oraz wprowadzi możliwość rozbudowy podstawowego profilu działania sali o działania konferencyjne, prezentacyjne i inne możliwe układy wynikające z potrzeb.


CZYTAJ TAKŻE: Co z zajęciami na studiach po wakacjach? UTP podjęło decyzję


Głównym projektantem budynku jest Piotr Obracaj – wykładowca wydziału budownictwa, architektury i inżynierii środowiska UTP. W jego wizji obiekt będzie miał elewacje z płyt betonowych prefeabrykowanych z gładką faktura, przełamaną przeszkleniami przez całą ścianę obiektu. Po zachodniej stronie budynku zaplanowano 19 miejsc parkingowych (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
2 lat temu

Budimex nic na tą chwilę nie będzie budował, wpłynęło odwołanie w tym postępowaniu i KIO zadecyduje kiedy i kto będzie budował ten obiekt. Dla uczelni lepiej aby to nie była ta hiszpańska firma, która zapewne przeprojektuje wszystko co możliwe w tym obiekcie i już nie zobaczycie chociażby na elewacji betonowych fasad wentylowanych … i wielu innych rozwiązań, które widnieją teraz w projekcie…