Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 16
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWOŚP zagra już w ten weekend. Co będzie działo się w Bydgoszczy?
13.01.2017 | 13:45

WOŚP zagra już w ten weekend. Co będzie działo się w Bydgoszczy?

Liczne atrakcje zaplanowano na terenie całego miasta.

Na zdjęciu: Na Starym Rynku w Bydgoszczy na pewno będzie głośno!

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami! W niedzielę z samego rana pierwsi wolontariusze wyjdą na ulice bydgoskich miast, by zbierać pieniądze na rzecz dzieci i osób starszych. W trakcie całego dnia, a także w sobotę, na terenie Bydgoszczy odbędzie się wiele imprez i akcji towarzyszących. 

ZOBACZ TEŻ: Sztab WOŚP w Chinach. Za sprawą bydgoskiego zespołu

Główne atrakcje organizowane przez Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy odbywać się będą na Starym Rynku. Na rozstawionej scenie wystąpią polscy artyści. Wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 12:00. Najpierw zobaczyć będzie można występy taneczne, a od godziny 13:00 scenę przejmą muzycy. Każda z grup da jednogodzinny koncert. Kolejno po sobie wystąpią: Over The Under, Chilli Cre, Boys, Radio Bagdad, BydziaCom Band, Zipera oraz artysta, który zostanie ogłoszony w dniu finału o godz. 15:15 na fanpage’u Regionalnego Sztabu WOŚP w Bydgoszczy. Po jego występie, tradycyjnie o godz. 20:00, zobaczyć będzie można światełko do nieba, czyli kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Po nim na scenie pojawi się Agnieszka Twardowska. Więcej o wykonawcach przeczytasz TUTAJ.

Inne koncerty, z których dochód przeznaczony będzie na rzez WOŚP, zaplanowano na dzień przed finałem. W sobotę o godz. 17:00 w w restauracji „Zatoka” przy ul. Św. Floriana 6a w Bydgoszczy odbędzie się XXIII Nasercowe Granie, podczas którego wystapią m.in. Piotr Bakal, Małgosia Lipińska oraz Marzena Nowakowska. Natomiast od godz. 12:00 w Hali Pomp Muzeum Wodociągów prezentować się będą uczniowie szkoły muzycznej YAMAHA. Ich występy zobaczyć będzie można również w niedzielę od godz. 12:00.

W dniu finału nie zabraknie również sportowych wrażeń. W Myślęcinku o godz. 11:00 z placu pod Karczmą Kujawską wyruszą uczestnicy Biegu Serduszkowego. Po biegu odbędzie się licytacja przeróżnych rzeczy, z której dochód zostanie przekazany na WOŚP. Koszulki i piłki bydgoskich zespołów: Artego, Łuczniczka i Astoria będzie można wylicytować w trakcie trwania aukcji zaplanowanej w przerwach pomiędzy meczami wymienionych drużyn. Początek imprezy o godz. 17:00 na terenie hali Artego Arena. Podczas wydarzenia odbędzie się również pokaz meczu goalball, w którym zagrają niewidomi i zawodnicy z bydgoskich zespołów. Charytatywny mecz hokeistów ekipy BKS i Stalwit odbędzie się o godz. 13:00 na terenie lodowiska przy SP 65 w Fordonie. Po jego zakończeniu odbędą się konkursy z nagrodami dla najmłodszych kibiców. Natomiast w Studiu Tańca Bailamos od 10:00 do 20:00 odbywać się będą warsztaty taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Opłatą za udział w warsztatach będzie zasilenie WOŚPowej puszki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: WOŚP 2017: Aukcje internetowe ruszyły. Co można wylicytować?

Atrakcji dla dzieci w różnym wieku nie zabraknie w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy przy ul. Marcinkowskiego 12-14. Od 13:00 do 18:00 będzie można m.in. przebierać się w dawne stroje i robić sobie w nich zdjęcia, tworzyć budowle z klocków Lego. W obiekcie pojawią się studenci medycyny z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, którzy zaproponują darmowe badania poziomu cukru i ciśnienia. Będzie można również porozmawiać o rzucaniu palenia i zaburzeniach odżywiania. Prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. – Dla najmłodszych przygotujemy Szpital Pluszowego Misia, miejsce w którym to właśnie oni będą mogli wcielić się w rolę lekarzy i wyleczyć swojego pluszaka. Zabawa ta pomoże przełamać częsty lęk przed wizytą u lekarza – dodają studenci. Ponadto o godz. 18:00 w budynku MCK-u odbędzie się pokaz Teatru Improwizowanego wymyWammy. Pieniądze za bilet zamiast do kasy placówki, trafią do WOŚPowej skrzynki.

Wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazała również szkoła językowa empik school Bydgoszcz, która zorganizowała w tym celu specjalną akcję. Należy wrzucić do puszki minimalną kwotę 2 zł, by otrzymać książkę do nauki języka obcego. Z oferty skorzystać można do 20 stycznia w siedzibie szkoły w godzinach jej otwarcia: poniedziałek-piątek w godz. 8:30-19:30 oraz w soboty w godz. 9:30-13:30. W dniu finału szkoła będzie zamknięta.

W niedzielę otwarte dla wolontariuszy będzie biuro Stowarzyszenia Ster na Bydgoszcz zlokalizowane przy ul. Gdańskiej 152a. Od godz. 10 do końca trwania zbiórki, po okazaniu identyfikatora, otrzymają oni ciepłe napoje i przekąski. Na takiej samej zasadzie będą mogli dostać darmowe ciepłe napoje w lokalach sieci McDonald’s oraz skorzystać z darmowych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Taki będzie finał WOŚP w Inowrocławiu

Szczególnie w dniu finału warto robić zdjęcia, których częścią będzie serduszko WOŚP ukazane w ciekawy i atrakcyjny sposób, by następnie móc ją zgłosić w Serduszkowym Konkursie Fotograficznym. Do wygrania jest zestaw mebli: 2-osobowa sofa, fotel i poduszka z kolekcji Laviano marki Bydgoskie Meble. Zdjęcia można wysyłać na adres marketing@ims.li do 20 stycznia, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 stycznia. Regulamin i szczegóły konkursu zamieszczone są na stronie internetowej Regionalnego Sztabu WOŚP w Bydgoszczy. Tam, jak i na fanpage’u sztabu pojawiać się będą pozostałe informacje dotyczące tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.